Tirana
scattered clouds
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
57 %
4.6kmh
40 %
Pre
26 °
Sht
28 °
Die
22 °
Hën
26 °
Mar
25 °
E premte, 30 Shtator, 2022

TAG

protesta

Mbështeti protestat për vdekjen e 22 vjeçares në Teheran, arrestohet vajza e e ish-presidentit iranian

Vetëm disa ditë pasi shprehu mbështetje për protestat në Iran, Faezeh Hashemi, vajza e e ish-presidentit, Akbar Hashemi Rafsanjani, u arrestua në kryeqytetin iranian...

Berisha nxit sindikatat të protestojnë: Pasuritë përrallore të këtij vendi shfrytëzohen më egër se nga çdo kolonizator

Ish-kryeministri Sali Berisha është takuar sot me disa përfaqësues të sindikatave në vendin tonë, një ditë pasi deklaroi se do të kërkonte bashkëpunimin e...

Paloka paralajmëron: Së shpejti do të ketë greva dhe protesta të mëdha

Nënkryetar i Partisë Demokratike, Edi Paloka,  ka paralajmëruar në përfundim të mbledhjes së Këshillit Kombëtar se shumë shpejt në vend do të organizohen greva dhe...

Tubimi para Ministrisë së Arsimit, reagon Edi Rama: Nxënëset e “Mehmet Akif” të protestojnë kundër pronarëve që shitën godinën

Kryeministri Edi Rama reagon për protestën e zhvilluar sot para Ministrisë së Arsimit nga nxënëset e kolegjit turk "Mehmet Akif", i cili u mbyll...

Më të guximshëm se kurrë, të rinjtë iranianë ngrihen kundër represionit prej dekadash, disa të vdekur në protestat e dhunshme

Mijëra iranianë kanë dalë në rrugë në protestë që nga vdekja javën e kaluar e 22-vjeçares Mahsa Amini, për shkak të mosmbajtjes së hixhabit...

“Protestat dhe grevat do të fillojnë së shpejti”, Berisha paralajmëron: Të hënën miratohet udhëzimi për primaret

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha, e ka nisur ndryshe sot një bashkëbisedim me qytetarët, ku ka zgjedhur që të komunikojë online. Ish-kryeministri komentoi protestat...

Rudina Hajdari: Opozita tani ka lidership të fortë, Basha i shiste protestat rrugës

Ish-deputetja e PD Rudina Hajdari tha mbrëmjen e sotme se protestat janë zgjedhja e vetme për të rrëzuar këtë regjim. Ajo u shpreh në një...

Pse munguan protestat e nxehta në shtator? Ish- ministri i PD zbulon arsyen

Ish-ministri i Jashtëm, Besnik Mustafaj, foli mbrëmjen e sotme për situatën politike në vendin tonë. I pyetur se çfarë po ndodh me opozitën, pas paralajmërimeve...

Iranianët të gjithë “në këmbë” pas vdekjes së 22 vjeçares, 36 të vrarë në protesta

Të paktën 36 persona kanë mbetur të vrarë gjatë protestave agresive në Iran, të ciat nisën pas vdekjes së 22 vjeçares, Mahsa Amini. Pamjet e...

Zotimi i Berishës: Ky parlament nuk do të EKZISTOJË më, do përballeni me qytetarët

Ish-kryeministri Sali Berisha u ka bërë thirrje punonjësve të administratës, qytetarëve dhe nxënësve të gjimnazit që të ngrihen në protesta masive për të përmbysur...

Lajmet e fundit