Tirana
broken clouds
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
75 %
1.5kmh
75 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
12 °
Sht
9 °
E martë, 31 Janar, 2023

Numri i parë dhe i dytë i Revistës online vijnë falas


PD e ndarë, grupi i Alibeajt dorëzon në KQZ emrat për anëtarë të KZAZ-ve

Grupimi i PD-së së Enkelejd Alibeajt ka dorëzuar emrat për anëtarë të KZAZ-ve për zgjedhjet lokale të 14 majit. Bëhet me dije se lista e...

Çështja e McGonigal, a e implikon kryeministrin Edi Rama?
VotoRezultati

Newsbomb në mobile

spot_img
spot_img
Politikë
Politikë

“Berisha vetëm sajon”, Ben Andoni: Rama nuk e mbyll mandatin

Analisti Ben Andoni deklaroi se situata politike në vend ndodhet në situatë të vështirë. Referuar ngjarjeve të fundit, ai u shpreh në emisionin “Quo Vadis”...

Arrestimi i ish-zyrtarit lartë të FBI-së, Kryemadhi: McGonigal u përdoru për të shantazhuar edhe...

Arrestimi i Charles Mc Gonigal, ish-zyrtar i lartë i FBI-së, ka nxitur përplasje në politikën në vendin tonë, ku opozita akuzon kryeministrin Edi Rama...

“Agron Neza është Kutia e Pandorës”, Klodiana Lala: McGonigal vizitoi zyrën e Ramës i...

Gazetarja Klodiana Lala ka bërë me dije se kryeministri Edi Rama ka pritur në zyrë ish-agjentin e McGonigal në zyrën e tij kur ai...

Deklarata e fortë e Vangjelit: McGonigal ka marrë miliona euro në Shqipëri dhe Kosovë,...

Ish-zyrtari i FBI-së Charles McGonigal është takuar në Shqipëri me biznesmenë, politikanë, prokurorë dhe gjyqtarë, sipas analistit Lorenc Vangjeli, i cili tha se McGonigal...

32-vjetori i PD-së në Vorë, Meta krah Berishës: Kam frikë se do të detyrohemi...

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, ka marrë pjesë sot në takimin e demokratëve në Vorë në kuadër të 32-vjetorit të themelimit të...

“Korrupsioni armiku kryesor i mirëqënies së shqiptarëve”, Meta: E thotë raporti, cilësia e qeverisjes...

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, referuar raportit të fundit të Bankës Europiane për Rindëritimin dhe Zhvillimin thotë se korrupsioni është armiku kryesor...

Tabaku mesazh nga Parlamenti Suedez: Europa s’është e plotë pa Ballkanin Perëndimor, Kosovës t’i...

Deputetja e Partisë Demokratke, Jorida Tabaku ndodhet në Stokholm, ku ka marrë pjesë në punimet e parlamentit suedez. Kryetarja e Komisionit të Integrimit Europian,...

Zgjedhjet vendore, PSD depoziton në KQZ listën për anëtarë të KZAZ-ve

Partia Social Demokrate ka dorëzuar në Komisionin Qendror të  Zgjedhjeve listën e plotë të emrave për anëtarë dhe sekretarë në KZAZ për zgjedhjet vendore...

Zgjedhjet e 14 majit/ Qeveria i akordon KQZ-së 2 miliardë lekë për zgjerimin e...

Një fond prej 2 miliardë lekësh është shtuar në buxhetin e vitit 2023 për zgjedhjet vendore të 14 majit. Përmes një vendimi ky fond i...

Rama njofton “pakon” e dytë të ndihmës, ja kategoritë që do të përfitojnë

Kryeministri Edi Rama ka dhënë lajmin e mirë se punimet për pakon e dytë për personat në nevojë kanë filluar. Sipas Ramës në fokus janë...

Interpelancë urgjente me Edi Ramën, Kuvendi pranon kërkesën e Alibeaj

Konferenca e Kryetarëve ka pranuar kërkesën e depozituar nga grupi i drejtuar nga Enkelejd Alibeaj, për interpelancë urgjente me kryeministrin Edi Rama, për çështjen...

Bardhi pjesë e protestës së thirrur nga Berisha? Deputeti: Nuk duhet të kacafytemi me...

Deputeti i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, ka folur lidhur me zgjedhjet e 14 majit dhe copëzimit e PD-së në dy pjesë. Bardhi i hapur për...

Deputetët nga Shqipëria takime zyrtare në Londër, mes tyre Pandeli Majko dhe Alibeaj (FOTO)

Një delegacion deputetësh nga Shqipëria, përfshirë Pandeli Majko, Enkelejd Alibeaj, Kreshnik Çollaku dhe Lavdrim Krashi ndodhen në Londër, ku do të realizojnë disa vizita...

Çështja e McGonigal, Basha reagon për herë të parë: E drejta vonon, por s’harron!...

Ish-kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar për çështjen e McGonigal. Ai me anë të një postimi në rrjetet sociale shkruan se e drejta...

Fatmir Mediu takohet me kryetarin e Kongresit amerikan, ja çfarë bisedoi me diplomatin e...

Kreu i Partisë Republikane, Fatmir Mediu ka zhvilluar një takim me kryetarin e Kongresit Amerikan Kevin McCarthy. Këtë e ka bërë të ditur vetë Mediu...

Matura shtetërore 2023, ministrja Kushi: Teste të veçanta për nxënësit me aftësi ndryshe, do...

Nxënësit me aftësi ndryshe do t’i nënshtrohen një provimi mature me një nivel më të ulët vështirësie në krahasim me provimin që japin maturantët...

“Ministra të Ramës kanë paraqitur dorëheqje”, Berisha për çështjen e McGonigal: Viktima Basha ka...

Kreu i Partisë Demokratike, Sali Berisha në deklaratë mediat ka folur për çështjen e McGonigal, ku ka hedhur edhe akuza ndaj kryeministrit Edi Rama. Ai...

Bllokimi i seancave parlamentare nga opozita, Balla: Kjo është rruga që do të ndjekë...

Kreu i Grupit Parlamentar të PS, Taulant Balla deklaroi pas mbledhjes së Kryesisë se socialistët do të votojnë rendin e ditës, pavarësisht qëndrimit bllokues...spot_img

spot_imgRajon
Rajon

ZYRTARE/ Albin Kurti dhe Vjosa Osmani konfirmojnë pjesëmarrjen në diskutimin për Asociacionin më 31...

Ambasada amerikane në Prishtinë tha se Zyra e kryeministrit të Kosovës, Albin Kurtim dhe ajo e presidentes Vjosa Osmani, kanë konfirmuar pjesëmarrjen në diskutimin...

Deputeti i Vetëvendosjes zbulon se çfarë qëndrimi do të mbajë Albin Kurti për Asosacionin

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje (LVV), Adnan Rustemi thotë se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka të njëjtin qëndrim në lidhje me Asoacionin, pra është...

Me flamur dhe simbolet e veta, zbardhet i plotë drafti i asociacionit të komunave...

Në një draft-statut të publikuar të hënën nga organizata gjermane, Friedrich-Ebert-Stiftung (FES), parashikohet që Asociacioni i komunave me shumicë serbe në Kosovë, të formohet...

Rrëzimi i avionit ushtarak grek, gjendet trupi i pilotit 29-vjeçar, asnjë gjurmë nga komandantin

Autoritetet greke kanë gjetur trupin e pajetë të pilotit 29-vjeçar, Michael Turoutsikas, i cili ndodhej në avionin F-4 të Forcave Ajrore Greke që u...

Ministri serb i Mbrojtjes tregon “vijat e kuqe” për negociatat, njëra është mosnjohja e...

Ministri i Mbrojtjes së Serbisë, Millosh Vuçeviq thotë se “vijat e kuqe” të Serbisë në negociatat me Kosovën janë “të qarta”. Sipas tij, ato...

Bllokohet në Kosovë kamioni i mbushur me drogë, ndalohet shoferi serb

Një sasi e madhe droge është zbuluar nga autoritetet doganore në Kosovë, mbrëmjen e djeshme. Drejtoria për Hetimin e Trafikimit me Narkotikë, ka ndaluar...

Po kryenin fluturim stërvitor, rrëzohet avioni luftarak në Greqi, nuk dihet fati i pilotëve

Një avion i Forcave Ajrore në Greqi është rrëzuar mëngjesin e sotëm në zonën detare pranë Anravidës. Mediat greke shkruajnë se një avion, F-4 me...