Tirana
broken clouds
21 ° C
21 °
21 °
64 %
2.1kmh
75 %
Mër
21 °
Enj
18 °
Pre
20 °
Sht
16 °
Die
18 °
E mërkurë, 12 Maj, 2021
- Advertisement -spot_img

TAG

edi rama

Edi Rama në shtëpitë e rindërtuara në Kamëz, i kërkon djalit t’i tregojë pikturat: Qenka e madhe, më mirë të merresh me këtë se...

Kryeministri Edi Rama ka qenë mesditën e sotme në Kamëz, për të parë nga afër shtëpitë e rindërtuara pas tërmetit tragjik të 26 nëntorit...

Spartak Ngjela bën deklaratën e fortë: Rama ka paguar për përplasjen Basha-Selami, mendoj se Meta do të shkarkohet

Avokati Spartak Ngjela ka bërë një deklaratë të fortë ditën e sotme, ku u shpreh se kryeministri Rama ka paguar për përplasjen e kryedenmokratit...

Ndryshime të rëndësishme në Policinë e Shtetit, rikthehet në detyrë drejtori i akuzuar nga Rama për ndërtim pa leje

Ndryshime të rëndësishme kanë ndodhur në Policinë e Shtetit në ditët e fundit, ku mësohet se është larguar drejtori i Policisë së Qarkut Dibër,...

Edi Rama ironizon BE për negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë: Duke pritur Godonë

Kryeministri Edi Rama ironizon ngjarjet e fundit në Bashkimin Europian, për hapjen e negociatave me Shqipërinë dhe Bashkimin Europian. Komisioni i Jashtëm i BE...

Rama flet për integrimin e Shqipërisë në BE: S’jemi gati për t’u anëtarësuar, por për negociatat po, Europa të mbajë premtimet

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një intervistë me gazetaren Giorgia Orlandi, për “Global Conversation” në Euronews, ku ka folur për intergimin e Shqipërisë në...

Rama e nis ditën me video, ja si duket kantieri i ndërtimit të stadiumit të ri në Kukës

Kryeministri Edi Rama ditën e sotme e ka nisur me pamje nga stadiumini ri i Kukësit. Me anë të një postimi në rrjetet sociale, Rama...

Do jeni në shtator sërish ministre e Ramës? Përgjigjet Manastirliu

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu është pyetur nëse do të jetë sërish pjesë e kabinetit qeveritar në shtator. Ajo tha se ende nuk është...

Mbërrijnë edhe 11.700 doza nga Pfizer, Rama: Më shumë se 760 mijë vaksina kanë mbërritur deri tani në Shqipëri

Kanë mbërritur në Shqipëri 11.700 doza të tjera të vaksinës anti-COVID të kompanisë Pfizer.Lajmin e ka bërë të ditur kryeministri Edi Rama, i cili...

Europarlamentari grek uron Ramën për zgjedhjet e 25 prillit: Proces i qetë, një hap i suksesshëm drejt integrimit të Shqipërisë në BE

Kryetari i Delegacionit të Parlamentit Europian në Komitetin e Stabilizim-Asocimit BE-Shqipëri, Manolis Kefalogiannis i ka dërguar një mesazh urimi kryeministrit Edi Rama për fitoren...

Rama nxjerr VIDEON: Në hyrje të Tiranës po punohet me 3 turne, s’ka kohë për pushim

Kryeministri Edi Rama ka publikuar në rrjete sociale një video nga punimet që po bëhen tek ish-sheshi “Shqiponja”. Hyrja e Tiranës tani është kthyer...

Lajmet e fundit