Tirana
broken clouds
21 ° C
21 °
21 °
64 %
2.1kmh
75 %
Mër
21 °
Enj
18 °
Pre
20 °
Sht
16 °
Die
18 °
E mërkurë, 12 Maj, 2021
- Advertisement -spot_img

TAG

25 prill

Krimet zgjedhore/ Olsian Çela ULTIMATUM prokurorive të vendit: Hetoni çdo ngjarje me shpejtësi dhe transparencë

Prokurori i Përgjithshëm Olsian Çela ka folur sot për mediat nga qytetai i Durrësit, në një nga qarqet ku ka pasur problematike dhe denoncime...

Kërkoi dorëheqjen e Bashës, Fatbardh Kadilli mesazh për demokratët: Duhet projekt i ri, një opozitë e re

Fatbardh Kadilli anëtarë i Kryesisë së PD, pas 25 prillit ka shpallur publikisht kandidimin e tij për kryetar të Partisë Demokratike, duke kërkuar dorëheqjen...

Bojken Abazi: Kemi nxjerrë 2 video ku na vidhet vota, pse partitë e mëdha nuk i nxjerrin? Bashkë në KQZ i kemi marrë pamjet

Kandidati i pavarur, por përfaqësues i Lëvizjes Vetëvendosje në Tiranë, Bojken Abazi nuk dorëzohet. Ai ka dërguar në KQZ ankesat lidhur me rezultatin e...

Blendi Klosi mëse i sinqertë: Fleta e votimit me numra ishte e çuditshme, edhe unë u ngatërrova kur votova në 25 prill

Ministri i Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi risolli në vëmendje debatin për fletën e votimit të zgjedhjeve të 25 prillit, ku palët nuk u...

Europarlamentari grek uron Ramën për zgjedhjet e 25 prillit: Proces i qetë, një hap i suksesshëm drejt integrimit të Shqipërisë në BE

Kryetari i Delegacionit të Parlamentit Europian në Komitetin e Stabilizim-Asocimit BE-Shqipëri, Manolis Kefalogiannis i ka dërguar një mesazh urimi kryeministrit Edi Rama për fitoren...

Nard Ndoka poston foton e 4 viteve me parë, dhe ironizon Bashën: Qesh e ngjesh

Kryetari i PDK-së, deri në shtator të këtij viti, Nard Ndoka ka vijuar me kritikat dhe ironit ndaj Lulzim Bashës, pas zgjedhjeve të 25...

Komisioni Hetimor mbajti mbledhjen e parë për shkarkimin e Metës, Presidenca: Procesi zgjedhor akoma s’ka përfunduar, asnjë shashkë që synon të shpërqëndrojë fokusin s’meriton...

Zëdhënësi i Presidentit, Tedi Blushi thotë se procesi zgjedhor i 25 prillit nuk ka përfunduar akoma. Me anë të një postimi në rrjetet sociale Blushi...

Gjekmarkajt “s’i del e keqja” me Ramën: Do të bëj gjithçka për të mërzitur kryeministrin

Deputeti i ardhshëm i Kuvendit të Shqipërisë i dalë nga zgjedhjet e 25 prillit 2021, Agron Gjekmarkaj ka ripërsëritur se zgjedhjet parlamentare nuk do...

“Se bëra me të keq”, del para gjykatës Arben Mema, hyri me makinë në Sheshin “Skënderbej” dhe terrorizoi qytetarët

Ka dalë para Gjykatës së Tiranës Arben Mema, i cili më 25 prill hyri në Sheshin “Skënderbej”, dhe tentoi me makinën të shtypte qytetarët. Bëhet...

Mbyllet numërimi në bashkinë e FINIQIT, PS merr shumicën, lë pas PD dhe LSI-në

Është mbyllur numërimi i votave në Bashkinë e Finiqit, të gjendura brenda 50 kutive në total. PS kryeson me 55.55% ndërsa PD me 35.77%...

Lajmet e fundit