Tirana
scattered clouds
29.5 ° C
29.5 °
29.5 °
48 %
4.1kmh
40 %
Hën
29 °
Mar
33 °
Mër
34 °
Enj
37 °
Pre
40 °
E hënë, 15 Gusht, 2022

TAG

emigrantet

Ambasadori britanik takon Gledis Nanon: Të ndalet sa më shpejt fluksi i emigrantëve nga Shqipëria, kush hyn ilegalisht s’do udhëtojë më kurrë drejt Britanisë

Ambasadori i Britanisë së Madhe në Tiranë Alastair King-Smith është takuar sot me drejtorin e përgjithshëm për Policisë së Shtetit, Gledis Nano për të...

“Kaluam protokollet për anëtarësimin e Suedisë dhe Finlandës”, ministrja Xhaçka flet për NATO-n, emigrantët në Greqi dhe Marrëveshjen e Detit

Ministrja e Jashtme Olta Xhaçka, ka njoftuar sot se Këshilli i Ministrave ka miratuar protokollet për anëtarësimin e Suedisë dhe Finlandës në NATO. Ajo...

Kryeministrja suedeze: Integrimi i emigrantëve ka dështuar, ka nxitur krimin dhe bandat

Suedia ka dështuar të integrojë numrin e madh të emigrantëve që ka pranuar gjatë dy dekadave të fundit, duke çuar në shoqëri paralele dhe...

Pas Pashkëve shqiptarët kthehen në Greqi, fluks emigrantësh në Kapështicë

Përfundimi i Festës së Pashkëve është shoqëruar me kthim të emigrantëve të cilët jetojnë dhe punojnë në Greqi. Pasditja e kësaj të hëne ka sjellë...

Berisha: Trajtimi i shqiptarëve në ambasadën greke, turp e faqe e zezë! Kanë kontribuar miliarda euro në këto 30 vite

Ish-kryeministri Sali Berisha, këtë të dielë ka zhvilluar “Foltoren” e radhës me shqiptarët e Greqisë. Përmes një video online, Berisha ka takuar virtualisht dhjetra demokratë,...

Remitancat arrijnë në nivelin më të lartë që nga 2009, emograntët sollën këtë vit 541 milionë euro te familjet e tyre

Paratë që emigrantët dërgojnë në familjet e tyre në Shqipëri (remitancat) kanë shënuar rritje të ndjeshme këtë vit. Sipas statistikave të Bankës së Shqipërisë,...

Mbi 400 persona lundronin në anijen pa pilot, Greqia i bën thirrje Turqisë të tërheqë emigrantët

Athina dhe Brukseli i kanë kërkuar Turqisë që të marrë emigrantët, siç është e detyruar të bëjë sipas marrëveshjes së ripranimit BE-Turqi. Greqia është duke...

Mirupafshim atdhe! Pushimet mbaruan, fluks i lartë emigrantësh në aeroport

Pushimet verore janë drejt fundit dhe kjo ka rikthyer edhe një herë fluksin e emigrantëve shqiptarë që kthehen në vendet ku punojnë pas pushimeve...

200 euro secili, goditet grupi i trafikantëve në Elbasan, transportonin emigrantë të paligjshëm drejt Tiranës dhe vendeve të BE

Një grup që trafikonte emigrantë të paligjshëm nga Korça drejt Tiranës e më pas vendeve të BE, kundrejt pagesës, është goditur nga Policia. Në...

Emigrantët dalin në Morinë, presin viktimat e aksidentit në Kroaci: Kemi ardhur për ti nderuar, e di vetë ç’është dhimbja e vendlindja

Në pikën kufitare të Morinës janë mbledhur disa emigrantë për të pritur trupat e pajetë të 10 shqiptyarëve të Kosovës, të cilët humbën jetën...

Lajmet e fundit