Tirana
clear sky
33.5 ° C
33.5 °
33.5 °
40 %
1kmh
0 %
Mar
35 °
Mër
35 °
Enj
33 °
Pre
34 °
Sht
37 °
E martë, 28 Qershor, 2022

TAG

kosove

Digjet burgu në Greqi, humb jetën 26 vjeçari

Flakët e zjarrit kanë shpërthyer ditën e sotmë në një burg në Chania të Greqisë. Sipas mediave të huaja mësohet se si pasojë e zjarrit...

“Jemi vendi që kemi mbështetjen më të madhe”, Bregu: Problemi i samitit s’ishte Shqipëria apo Maqedonia e Veriut, por Kosova

Pasi dështuam për të nëntën herë për mos hapjen e negociatave për në BE, Sekretarja e Përgjithshme e Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal Majlinda Bregu,...

Lajçak viziton nesër Kosovën, takim me Kurtin dhe liderët e opozitës (zbardhet agjenda)

Përfaqësuesi i Bashkimit Europian për dialogun Kosovë-Serbi dhe çështje të tjera rajonale në Ballkanin Perëndimor, Miroslav Lajçak do të vizitojë Kosovën javën e ardhshme. Lajmi...

Mosliberalizimi i vizave, lokali në Kosovë ndalon hyrjen e qytetarëve të BE-së

Një lokal në Prishtinë po proteston për dështimin e radhës të BE-së për të mos liberalizuar vizat për qytetarët e Ksovës. Pronari i barit ka...

“S’lejohet hyrja e shtetasve të BE”, lokali në Prishtinë proteston pasi Kosovës nuk iu liberlizuan vizat

Një lokal në Prishtunë ka zgjedhur që mos lejojë që shtetasit e Bashkimit Europian të hyjnë në ambientin e lokalit. Pronari I këtij lokali ka...

Hiqen kufijtë, nis zbatimi i marrëveshjes Shqipëri-Kosovë për fundjavën

Ka nisur lëvizja e lirë sot pas marrëveshjes së nënshkruar mes Shqipërisë dhe Kosovës që shqiptarët të kalojnë kufirin pa qenë nevoja e regjistrimit në...

CDU/CSU: Mocion në Bundestag për Ballkanin Perëndimor

Një ditë para samitit BE-Balkan partia më e madhe opozitare gjermane po e rrit presionin ndaj qeverisë mbi Ballkanin Perëndimor.  Grupi parlamentar i Unionit Kristiandemokrat e...

Partia ekstremiste në Austri e vendosur: Nëse Ukraina, Shqipëria dhe Kosova hyjnë në BE ne duhet të dalim

Të rinjtë e Partisë së Lirisë së Austrisë (FPÖ) reaguan ndaj rekomandimit të Komisionit Evropian për t’i dhënë statusin e kandidatit në BE Ukrainës...

Osmani konfirmon pjesëmarrjen në Samitin e BE: Jam e vetmja që për të shkuar në Bruksel më duhet vizë

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani Sadriu, ka konfirmuar pjesëmarrjen e Kosovës në Samitin e BE-së në Bruksel. Në këtë Samit do të flitet për...

“I rrëmbyen dhe i çuan në Beograd”, historia prekëse e babait nga Kosova: I pres 4 djemtë të vijnë gjallë në shtëpi (Çfarë më...

Halil Hasani, 77-vjeçar nga fshati Çabër i Komunës së Zubin Potokut, jeton me besimin se katër djemtë e tij, të zhdukur për më shumë...

Lajmet e fundit