Tirana
clear sky
30.5 ° C
30.5 °
30.5 °
48 %
4.1kmh
0 %
Die
28 °
Hën
33 °
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
38 °
E diel, 20 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Ambasada Amerikane në Tiranë reagon menjëherë: Sali Berisha dhe familja e tij shpallen “NON GRATA”, ne qëndrojmë krah Shqipërisë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ambasada Amerikane në Tiranë, vetë diplomatja Yuri Kim shpërndajnë menjëherë deklaratën e Sekreatarit amerikan të Shtetit Antony Blinken, i cili pak minuta më parë deklaroi shpalljen “NON GRATA” të Sali Berishës.

“Veprimet korruptive të ish Presidentit Sali Berisha minuan demokracinë në Shqipëri. Sot shpall publikisht Berishën dhe familjen e tij të papërshtatshëm për të hyrë në SHBA. Ne qëndrojmë të #BashkuarKundërKorrupsionit me partnerët tanë në Shqipëri”, shkruan Sekretari i Shtetit Antony Blinken.

Ky njoftim është shpërndarë me shpejtësi nga zyra diplomatike në Tiranë dhe vetë Ambasadorja Yuri Kim.

1- Lexo edhe: Sali Berisha dhe familjarët e tij shpallen NON GRATA në SHBA
2- Lexo edhe: DASH: Sali Berisha i përfshirë në KORRUPSION, përdori pushtetin për t’u pasuruar bashkë me familjen dhe ALEATËT e tij
3- Lexo edhe: Jo vetëm Berisha, “NON GRATA” bashkëshortja Liria dhe dy fëmijët
4- Lexo edhe: Reagimi i parë nga Partia Socialiste: Përshëndesim vendimin
5- Lexo edhe: Sali Berisha “NON GRATA”, mesazh i SHBA për zgjedhjet në PD?!

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img