Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
41 %
6.7kmh
0 %
Mar
22 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
29 °
E martë, 15 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Reagimi i parë nga Partia Socialiste: Përshëndesim vendimin e SHBA-ve për shpalljen “NON GRATA” të Sali Berishës

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kreu i Grupit Parlamentar të PS, Taulant Balla përshëndet vendimin e Departamentit Amerikan të Shtetit, i cili shpalli  “non-grata” ish-kryeministrin shqiptar Sali Berisha.

Balla ka shpërndarë një pjesë të postimit të Sekretarit Amerikan të Shtetit në administratën e presidentit Biden, Anthony Blinken, ku nënvizohet se aktet e korruptuara të Berishës kanë minuar demokracinë në Shqipëri.

“PËRSHËNDES VENDIMIN E SHTETEVE TË BASHKURA TË AMERIKËS  NDAJ SALI BERISHËS:

“Aktet e korruptuara të ish-Presidentit të Shqipërisë Sali Berisha kanë minuar demokracinë në Shqipëri. Po e shpall Berishën dhe anëtarët e afërt të familjes së tij si të papranueshëm për të hyrë në Shtetet e Bashkuara.  Ne mbetemi #tëbashkuarkundërkorrupsionit me partnerët tanë në Shqipëri.” Sekretari i Shtetit Antony Blinken”, shkruan Balla.

1- Lexo edhe: Sali Berisha dhe familjarët e tij shpallen NON GRATA në SHBA
2- Lexo edhe: Ambasada Amerikane në Tiranë reagon menjëherë
3- Lexo edhe: DASH: Sali Berisha i përfshirë në KORRUPSION, përdori pushtetin për t’u pasuruar bashkë me familjen dhe ALEATËT e tij
4- Lexo edhe: Jo vetëm Berisha, “NON GRATA” bashkëshortja Liria dhe dy fëmijët
5- Lexo edhe: Sali Berisha “NON GRATA”, mesazh i SHBA për zgjedhjet në PD?!

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img