Tirana
broken clouds
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
83 %
1kmh
75 %
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
33 °
Mar
34 °
Mër
36 °
E shtunë, 19 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Sali Berisha dhe familjarët e tij shpallen NON GRATA në SHBA, i përfshirë në korrupsion masiv

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Departamenti Amerikan i Shtetit shpall “non-grata” ish-presidentin dhe ish-kryeministrin shqiptar Sali Berisha.

Berishës por edhe familjarëve të tij të afërt, bashkëshortes Liri dhe fëmijëve Argita dhe Shkëlzen, iu është ndaluar hyrja në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Lajmin e bën me dije Sekretari Amerikan i Shtetit në administratën e presidentit Biden, Anthony Blinken, i cili thotë Berisha ka qenë i përfshirë në “korrupsion të rëndësishëm”.

“Veprimet korruptive të ish Presidentit Sali Berisha minuan demokracinë në Shqipëri. Sot shpall publikisht Berishën dhe familjen e tij të papërshtatshëm për të hyrë në SHBA. Ne qëndrojmë të #BashkuarKundërKorrupsionit me partnerët tanë në Shqipëri.”, deklaroi Sekretari Amerikan i Shtetit Antony Blinken.

Berisha është politikani më i lartë shqiptar që shpallet i padëshiruar nga SHBA.

gdegherh4rh4h

1- Lexo edhe: Ambasada Amerikane në Tiranë reagon menjëherë
2- Lexo edhe: DASH: Sali Berisha i përfshirë në KORRUPSION, përdori pushtetin për t’u pasuruar bashkë me familjen dhe ALEATËT e tij
3- Lexo edhe: Jo vetëm Berisha, “NON GRATA” bashkëshortja Liria dhe dy fëmijët
4- Lexo edhe: Reagimi i parë nga Partia Socialiste: Përshëndesim vendimin
5- Lexo edhe: Sali Berisha “NON GRATA”, mesazh i SHBA për zgjedhjet në PD?!

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img