Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
87 %
0.5kmh
0 %
Hën
20 °
Mar
20 °
Mër
16 °
Enj
20 °
Pre
21 °
E hënë, 25 Tetor, 2021
spot_img

“TKOB i Rilindur”, Rama poston videon: Me padurim pres ngritjen e perdes së skenës

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama ka publikuar pamje nga Teatri Kombëtar i Operas dhe Baletit, tashmë i rikosntruktuar.

Përmes një postimi në “Facebook” Rama thekson se me padurim pret ngritjen e perdes së skenës së këtij teatri, i cili më 15 shtator do të mbajë shfaqjen e tij të parë pas rikonstruksionit.

“Mirëmëngjes, dhe me padurimin e ngritjes së perdes së skenës së Teatrit të Rilindur Kombëtar të Operas e Baletit, ku në mbrëmjen e 15 shtatorit do të ngjiten artistë që u rritën aty për të kapur majat e botës, por edhe artistë të huaj të atyre majave të botës, ju uroj të diel të mbarë”, shkruan kryeministri Rama në Facebook.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img