Tirana
overcast clouds
17 ° C
17 °
17 °
82 %
1.5kmh
90 %
Hën
21 °
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
18 °
Pre
17 °
E hënë, 17 Maj, 2021
spot_img

Ky është autori i plagosjes sot në Kavajë: Me dy mbiemra, i kërkuar nga Interpol Roma për vrasje (DETAJE)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Personi që shihni në foto është Ndriçim Jonuzi (Tahiri), i cili ka plagosur me armë 27-vjeçarin Bledar Okshtuni, sekretar i PD në Kavajë.

Jonuzi ka dy mbiemra pasi është person me precedentë të mëparshëm penal, teksa kërkohej nga Interpol Roma për vrasje dhe cilësohet si individ me rrezikshmëri të lartë.

Siç tha dhe kandidatja për deputete e PD, Grida Duma, sherri ka nisur më kot dhe tepër provokativ, iniciuar nga aktivistët e PD, teksa me autorin e plagosjes kanë qenë dhe dy persona të tjerë, Markel Shtylla (Drejtor i Policisë Bashkiake) dhe Dorian Troplini, punonjës i Policisë Bashkiake.

Të shtënat kanë ndodhur brenda selisë, ndërkohë që i plagosuri Bledar Okshtuni u transportua në spital, jashtë rrezikut për jetën. Sakaq është shpallur në kërkim Ndriçim Jonuzi (Tahiri).

Lexo edhe: Zbulohet kush është i plagosuri në selinë e PD në Kavajë, Grida Duma ndodhej pranë zyrës, Basha niset me urgjencë nga Tirana

Lexo edhe: Grida Duma flet nga zyra ku ndodhi plagosja, zbulon emrat e personave që qëlluan: Janë aktivistë të PS, dy punojnë në Policinë Bashkiake

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img