Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
87 %
1.5kmh
2 %
Die
19 °
Hën
15 °
Mar
11 °
Mër
11 °
Enj
8 °
E diel, 26 Mars, 2023

Merr fund MISTERI në Greqi: 20-vjeçaren Caroline e mbyti dhe e vrau burri i saj grek, gjithçka ndodhi në sy të vajzës së vogël

Lajme të ngjashëm

Policia greke ka arrestuar Charalambos Anagnostopoulos, pilotin 32-vjeçar i cili ishte burri i viktimës Caroline Krauts. Mediat greke prej shumë kohësh patën një fushatë të ashpër duke akuzuar shqiptarët se kanë gisht në këtë ngjarje, por ka qenë vetë burri i saj i cili sipas autoriteteve, e ka mbytur atë, raporton Newsbomb.

Lexo edhe: E BUJSHME/ Pas 8 orësh në pyetje, Anagnostopoulos pranon krimin dhe tregon pse e mbyti për vdekje gruan e tij Caroline

Sipas informacionit nga Newsbomb.gr, policia “lidhi” çështjen dhe provat duke provuar se vrasësi është burri i vajzës. Ky i fundit u mor sot me helikopter nga policia ndërsa ishte në varrin e së shoqes.

Për një kohë të gjatë, oficerët e policisë kishin në duart e tyre prova që inkriminonin pilotin e ri, ndërsa gjatë dëshmisë së tij të parë ai kishte rënë në kontradikta, duke mos dhënë përgjigje bindëse për oficerët e policisë për mënyrën se si ndodhi grabitja në shtëpinë e tyre si dhe karakteristikat e autorëve të dyshuar.

Lexo edhe: “I njoha se flisnin shqip”, si u mundua 32-vjeçari të përfshinte shqiptarët në vrasjen e gruas së tij, mediat greke “e mbështetën”

Analiza e orës “smart” të Caroline tregoi se të dhënat e paraqitura nga 32-vjeçari ishin në kontrast të plotë me të dhënat e regjistruara nga celularët dhe ora biometrike e 20-vjeçares, raporton Newsbomb.

Më specifikisht:

E para: Të dhënat nga telefoni celular i pilotit “treguan” se ai, megjithëse kishte pohuar se ishte i lidhur nga grabitësit, po bënte thirrje të rregullta.

E dyta: Megjithëse ai kishte pohuar se gjatë orëve në fjalë, para se grabitësit të supozoheshin të hynin në shtëpi, ai ishte në gjumë, aplikacioni Fitness që kishte shkarkuar për të matur hapat dhe kaloritë që dogji gjatë ditës tregoi ishte në lëvizje.

E treta: Ora biometrike e nënës 20-vjeçare tregoi kohën reale të vdekjes së saj, e cila nuk përkonte me atë që kishte dëshmuar Babis Anagnostopulos. Ora e telefonit celular ka regjistruar impulse në vajzën e re, në një kohë kur përshkrimi i burrit të saj, i cili ishte gjithashtu dëshmitari i vetëm, duhet të tregonte se nuk kishte asnjë shenjë jete për 20-vjeçaren.

E katërta: 32-vjeçari nuk kishte përgjigje bindëse lidhur me atë se si arriti të lirohej nga litarët me të cilët e kishin lidhur grabitësit dhe më në fund të thërriste vetë Policinë.

Së pesti: Sipas rezultateve të analizës teknike në regjistruesin e kamerës, ekziston një mospërputhje. 32-vjeçari në dëshminë e tij ka dhënë një kohë specifike kur autorët largohen nga shtëpia dhe një kohë specifike kur ata heqin kartën. Sidoqoftë, këto orë nuk duket se pajtohen me të dhënat laboratorike, pasi gjithçka tregon se karta ishte hequr 4 ose 5 orë para se grabitësit e pretenduar të hynin në shtëpi.

Së gjashti: Nga analiza duket se në orën 12 të natës ka një shkëmbim mesazhesh mes çiftit, të cilat tregojnë se mund të ketë pasur ndonjë çështje fërkimi midis pilotit dhe gruas së tij. Ka mbiemra dhe përshkrime në anglisht, siç është fjala “budalla” në mesazhet e fundit të dërguara nga Caroline, me policinë që heton më tej pse u thanë këto shprehje.

Sipas informacionit më të fundit, megjithëse policia ka prova të forta, Anagnostopulos ende nuk ka rrëfyer vrasjen e gruas së tij, me policinë që i bën presion, duke i paraqitur vazhdimisht të gjitha kontradiktat për të cilat ai ka rënë dhe nuk ka absolutisht asnjë përgjigje.

Kur u bë me dije sot që policia në mëngjes fluturoi me helikopter në Alonissos për të marrë burrin e Caroline për të dhënë dëshmi shtesë, u kuptua se çështja ishte duke gjetur zgjidhje. Në Greqi policia nuk para dërgon helikopter për të marrë një dëshmitar të thjeshtë. Ata kishin informacion që po përgatiste arratisjen në Turqi. Sigurisht që policia nuk i la atij të kuptohej se kishin prova kundër tij, porse kishin arrestuar një person në Athinë, dhe 32-vjeçari duhet ta identifikonte, raporton Newsbomb.

Lexo edhe: SHOKUESE/ Nuk do ta besoni çfarë bëri 32-vjeçari grek në varreza, pak para se të arrestohej për vrasjen e gruas së tij

Lexo edhe: Komentuesi vë në siklet moderatorin grek: Si ndiheni që përmendët shqiptarët për vrasjen e Carolinës? (VIDEO)

Më shumë