Tirana
clear sky
33.5 ° C
33.5 °
33.5 °
26 %
3.6kmh
0 %
Die
33 °
Hën
36 °
Mar
36 °
Mër
37 °
Enj
36 °
E diel, 7 Gusht, 2022
spot_img

Karantina për emigrantët, kërkesën e LSI-së në Apel do ta shqyrtojë Ardian Dvorani

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ditën e sotme është hedhur shorti në Apelin Administrativ për ankesën e LSI-së në lidhje me vendimin e Komitetit Teknik të Ekspertëve për karantinën dy-javore të emigrantëve shqiptarë që vijnë nga Greqia dhe Maqedonia e Veriut.

Sipas informacioneve, kryesuesi i trupës së gjykatës që do të shqyrtojë ankimimin e LSI-së është Ardian Dvorani.

albsig

Kujtojmë se LSI, dorëzoi në Gjykatën Administrative të Tiranës më 20 prill një kërkesë për anulimin e vendimit të Komitetit Teknik të Ekspertëve.

Rreth 1 javë përpara zgjedhjeve, Komiteti vendosi karantinën 2 javore për shtetasit shqiptarë që do të vijnë nga Greqia dhe Maqedonia e Veriut.

Sipas LSI-së, ky vendim është në kundërshtim me ligjin. Shorti u hodh në Apel, pasi Gjykata Administrative shpalli moskompetencë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img