Tirana
broken clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
65 %
1.5kmh
75 %
Pre
37 °
Sht
35 °
Die
33 °
Hën
35 °
Mar
30 °
E premte, 25 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

TAG

parashikimi i motit

Temperaturat deri në 37°C, por në mbrëmje reshje, mësoni si do të jetë moti sot

Vendi ynë mbetet në ndikimin e masave ajrore me origjinë nga veriu i kontinentit Afrikan, të cilat do të sjellin mbizotërim të kthjellimeve në...

Temperatura deri në 42 GRADË Celcius në Tiranë dhe disa qytete të tjera (PARASHIKIMI për JAVËN e ardhshme)

Zyrtarisht jemi në verë dhe zyrtarisht temperaturat përvëluese janë prezente në vendin tonë. Dita e sotme ka sjellë një mot të nxehtë ku temperaturat kanë...

Mot me diell, por vranësira në pasdite, mësoni si do të jetë moti sot

Gjatë ditës së sotme vendi do të mbetet nën ndikimin e kushteve atmosferike relativisht të paqëndrueshme. Moti do të nisë i kthjellët e zhvillim të...

Temperatura deri në 30°C, por shi në pasdite, mësoni si do të jetë moti sot

Moti i qëndrueshëm do të mbizotërojë në vendin tonë duke sjellë kthjellime dhe kalime të pakta të vranësirave, ku në orët e paradites ehe...

“Kapriçot” e qershorit, temperatura të larta, shi dhe rrebeshe, mësoni si do të jetë moti gjatë javës

Gjatë kësaj jave vendi parashikohet të jetë në një zonë të ndërmjetme masash ajorore. Në pjesën perëndimore të Mesdheut do të ndikoje anticikloni dhe...

Rrebeshe shiu dhe breshër, mësoni si do të jetë moti këtë të diel

Ditën e sotme pritet përmirësimi gradual i kushteve atmosferike për vendin tonë. Moti parashikohet me kthjellime si dhe alternime vranësirash kalimtare nga orët e...

Shtrëngata dhe rrebeshe, mësoni si do të jetë moti nesër

Këto ditë Qershori sikur po i ngjasojnë njëra tjetrës. Për ditën e premte moti do të nisë i kthjellët e gradualisht vranësirat do të...

Reshje shiu, por temperatura të larta, mësoni si do të jetë moti nesër

Për ditën e Mërkurë mbi vendin tonë do të vijojnë të jenë në qarkullim masat ajrore të paqëndrueshme dhe të lagështa. Moti parashikohet me...

Kthjellime dhe vranësira, e diela nuk është në favor të pushuesve (Parashikimi i motit)

Për  ditën e diel vendi ynë do të ndikohet nga masa ajrore relativisht të paqendrueshme. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira. Në mesditë vranësirat...

Temperatura të larta, por dhe reshje shiu, mësoni si do të jetë moti për 5 ditët në vijim

Java do të nisë me qarkullimin e masave ajrore të qendrueshme që sjellin temperatura të vërteta vere. Karakteristike këtë javë do të jenë kalimet e...

Lajmet e fundit