Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
88 %
1kmh
0 %
Enj
38 °
Pre
39 °
Sht
32 °
Die
32 °
Hën
31 °
E enjte, 18 Gusht, 2022
spot_img

VIDEO/ Huliganët e Romës plagosën me thikë policin në Tiranë, mediet në Itali: I vodhën në restorante

spot_img

Lajme të ngjashëm

Roma dhe Feyenoord luajnë sot në 21:00 për finalen e Conference League në Tiranë. Sfida është e shumëpritur, me tifozët nga Italia dhe Holanda që kanë pushtuar Tiranën.

Mbrëmjen e djeshme, huliganët e Romës dhe Feyenoord u përplasën me policinë shqiptare, teksa 20 efektivë mbetën të plagosur, njëri prej tyre me thikë nga tifozët italinë.

albsig

Corriere dello Sport në Itali bën me dije se tifozët kishin vjedhur thikat nga restorantet në Tiranë, për t’i përdorur më pas në përleshje.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img