Tirana
clear sky
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
81 %
0.5kmh
0 %
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
24 °
Die
22 °
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

Po futej në stadium, tifozit holandez i vihen prangat nga “Shqiponjat”

spot_img

Lajme të ngjashëm

Tifozët e dy skuadrave, Romës dhe Feyenoord kanë nisur që të futen në stadiumin “Air Albania”, në masa të rrepta sigurie. Të parët që po futen brenda stadiumit janë tifozët hollandezë. 

E teksa po futej në stadium një tifoz holandez është arrestuar. Bëhet me dije se tifozi holandez ka kaluar kordonin e parë të kontrollit, ndërsa në të dytin, ku kontrollet bëhen nga forcat “Shqiponja” është arrestuar.

Nuk dihet nëse tifozi i Feyenoord ka pasur problem me dokumentacionet apo ka pasur ndonjë send të paligjshëm që ka çuar dhe në prangosjen e tij.

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img