Hapësire reklamuese

Live Updates

Caktohet DATA: Himara në zgjedhje të parakohshme

Çfarë do të gjeni në brendësi

Edi Rama i ka dërguar një shkresë zyrtare Presidentit Bajram Begaj, përmes së cilës i kërkon që të shpallë zgjedhje të parakohshme në Bashkinë e Himarës. Fredi Beleri, kryebashkiaku i zgjedhur por i pabetuar për shkak të dënimit me burg, humbi sot betejën në KQZ.

12 Postime
1 JAVE ME PARE

Zgjedhjet në Himarë më 4 gusht, Berisha: Me urdhër të Ramës, KQZ dhe Presidenti i morën mandatin Belerit

Nga Newsbomb

Ish-kryeministri Sali Berisha Kreu i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka reaguar mbrëmjen e sotme në lidhje me vendimin e KQZ për t&rs...

1 JAVE ME PARE

“Fobia e Edi Ramës nga Fredi Beleri”, OMONIA: Vendimi i KQZ pa asnjë bazë ligjore! Dekreti i Presidentit, antikushtetues!

Nga Newsbomb

Fredi Beleri/ OMONIA Bashkimi demokratik i minoritetit etnik grek Omonia ka reaguar pas vendimit të KQZ siotën e sotme për heqjen e mandatit...

1 JAVE ME PARE

Nuk priti afatet e ankimimit/ Presidenca sqaron përse dekretoi zgjedhjet në Himarë

Nga Newsbomb

Ilustrim: Presidenti Bajram Begaj Pas reagimeve të shumta nga opozita, Presidenca ka sqaruar se përse Begaj nuk priti afatin prej 30 ditësh ...

1 JAVE ME PARE

Partia e Lirisë nxjerr DOKUMENTIN: Vendimi i KQZ për Belerin mund të ankimohet brenda 30 ditëve, por Begaj shpalli zgjedhje të reja

Nga Newsbomb

Petrit Vasili, nenkryetar i Partise se Lirise Deputeti dhe zyrtari i Partisë së Lirisë, Petrit Vasili ka reaguar për vendimin e Preside...

1 JAVE ME PARE

“Po sillesh si vartës i rëndomtë i Ramës”, Gaz Bardhi shpërthen ndaj Begajt: Shkele ligjin duke dekretuar zgjedhjet në Himarë

Nga Newsbomb

Begaj dhe Bardhi Gazment Bardhi ka reaguar menjëherë pas vendimit të Presidentit Begaj për të dekretuar datën 4 gusht pë...

1 JAVE ME PARE

Presidenti Begaj nuk humb kohë, nxjerr DEKRETIN dhe shpall zgjedhjet e reja në Himarë më 4 GUSHT

Nga Newsbomb

Ilustrim: Presidenti Bajram Begaj Presidenti i Republikës, Bajram Begaj ka shpallur datën e zgjedhjeve të reja në Bashkinë e Himar...

1 JAVE ME PARE

Data e zgjedhjeve në Himarë, Begaj takohet me Celibashin në Presidencë

Nga Newsbomb

Begaj dhe Celibashi Pa humbur kohë, presidenti Bajram Begaj ka thërritur në takim kreun e KQZ, Ilirjan Celibashi, vetëm pak orë p...

1 JAVE ME PARE

Edi Rama shkresë Presidentit Begaj: Shpall datën e zgjedhjeve në Himarë!

Nga Newsbomb

FotoArkive: Presidenti Begaj dhe kryeministri Rama Kryeministri Edi Rama i ka dërguar një shkresë zyrtare Presidentit Bajram Begaj, për...

1 JAVE ME PARE

Fredi Beleri: Jam i qartë, mandati si kryetar i Bashkisë së Himarës ka mbaruar

Nga Newsbomb

Fredi Beleri ne KQZ Kryebashkiaku i zgjedhur i Himarës, Fredi Beleri, ka mbajtur fjalën e tij në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, aty ...

1 JAVE ME PARE

Mandati i Belerit nën lupën e KQZ-së, avokatja dhe Kaso: Nuk keni kompetencë, procedura që po ndiqni e pavlefshme

Nga Newsbomb

Ne foto: Vangjel Dule, Fredi Beleri dhe avokatja Në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, avokatja e Fredi Belerit, Klodiana Gjyzari, ka thën&eu...

1 JAVE ME PARE

PAMJE brenda KQZ-së/ Fredi Beleri ulet krah Vangjel Dules, “shkrihen” së qeshuri me njëri-tjetrin

Nga Newsbomb

Vangjel Dule dhe Fredi Beleri Komisioni Qendror i Zgjedhjeve vendosi ditë e djeshme, 4 korrik, praninim e kërkesës së avokates së ...

1 JAVE ME PARE

Vuloset sot fati për mandatin e tij, Beleri mbërrin në KQZ i shoqëruar nga forcat e Policisë

Nga Newsbomb

Fredi Beleri duke shkuar ne KQZ Kryebashkiaku i zgjedhur i Himarës, Fredi Beleri, ka mbërritur paraditen e kësaj të premte pranë a...

Sondazh

Poll

Hapësire reklamuese