Hapësire reklamuese

Politikë

Zgjedhjet për kryetarin, PD jep informacion të rëndësishëm për të gjithë demokratët: Qendrat e votimit dhe orari

Shkruar nga Newsbomb

Tashmë çdo gjë është gati për zgjedhjet për kryetarin e Partisë Demokratike ditën e nesërme.

Të gjitha materialet zgjedhore janë shpërndarë në 73 komisionet e ngritura në gjithë vendin, për zgjedhjen e kryetarit të Partisë Demokratike të Shqipërisë.

Materialet zgjedhore janë marrë në dorëzim nga përfaqesuesit e kandidatëve dhe drejtuesve të komisioneve. Gjithçka është gati për procesin e votimit që nis nesër në orën 8 dhe mbyllet në orën 19.00.​

Votimi hapet ne orën 8 te mëngjesit dhe mbyllet në orën 19.00. Zgjedhja e kryetarit të PD është me parimin një anëtar një vote, dhe mbahet pas një fushate intensive qe kane kryer kandidatet Lulzim Basha dhe Eduard Selami, ne çdo dege të PD në gjithë vendin. Votimi nesër do të zhvillohet ne 68 qendra votimi në të gjitha degët e PD sipas listës më poshtë:

Belsh             Ambient Privat Bardhul Tafani

Berat             Selia e Degës

Bulqizë         Selia e PD Bulqizë

Cërrik           Ish-Zyra Elektorale, lokali i Sami Shtylla

Delvinë         Hasan Alizoti

Devoll           Qendra Kulturore e Fëmijëve Bilisht

Dibër             Pallati Kulturës

Durrës          Pallati i Kulturës

Elbasan        Teatri “Skampa”

Fier                Holli i Kinoteatrit Fier

Fushë            Krujë Selia e Degës

Gjirokastër Kinoteatri “Zihni Sako”

Gramsh        Selia e Degës

Has                Selia e Degës

Himarë         Pranë shkollës 9-vjeçare Himarë

Kamëz          Pallati i Kulturës

Kavajë          Qendra Kulturore ” Aleksandër Moisiu”

Këlcyrë         Lokal Elton Ademi

Kolonjë         Selia e Degës

Korçë            Selia e Degës

Krujë             Selia e Degës

Kuçovë         Selia e Degës

Kukës            Pallati Kulturës “Hasan Prishtina”

Kurbin          Pallati Kulturës Laç

Lezhë            Pallati i Kulturës

Librazhd      Selia e Degës

Lushnje        Selia e Degës

Malësi e Madhe Selia e Degës

Maliq             Selia e Degës

Mallakastër Pallati Kulturës, Ballsh

Mat                Selia e Degës

Memaliaj     Selia e Degës

Mirditë         Pallati Kulturës

Paskuqan    Selia e Degës

Patos             Pallati i Kulturës

Peqin            Selia e Degës

Përmet         Qendra Multikulturore (Shtëpia e Kulturës)

Pogradec     Pallati i Kulturës

Poliçan         Zyra elektorale, Bulevardi Kryesor

Prrenjas       Selia e Degës

Pukë              Selia e Degës

Roskovec     Selia e Degës

Rrogozhinë Kinemaja

Sarandë       Selia e Degës

Selenicë       Fshati Peshkpi, Ambient Privat Daver Kuci

Shijak            Pallati i Kulturës

Shkodër       Selia e Degës

Skrapar        Selia e Degës

Tepelenë     Selia e Degës

Tirana 1       Selia e Degës

Tirana 10    Selia e Degës

Tirana 11    Selia e Degës

Tirana 12    Selia e Degës

Tirana 13    Selia e Degës

Tirana 14    Ambient privat në Tufinë

Tirana 2       Selia Qendrore e PDSH-së

Tirana 3       Selia e Degës

Tirana 4       Selia e Degës

Tirana 5       Zyra elektorale, pll Fratari, rr. Ismail Qemali

Tirana 6       Selia e Degës

Tirana 7       Selia e Degës

Tirana 8       Selia e Degës

Tirana 9       Selia e Degës

Tropojë        Muzeu Historik

Ura Vajgurore Selia e Degës

Vau Dejës    Lokali “Armando”, Stajkë, Nj.A Bushat

Vlorë               Pallati Labëria

Vorë               Ish-Zyra Elektorale, Rr. Rinia Qendër Vorë

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese