Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
94 %
1.5kmh
0 %
Mër
26 °
Enj
25 °
Pre
25 °
Sht
27 °
Die
28 °
E mërkurë, 18 Maj, 2022
spot_img

Drejtoria e Rrugëve nxjerr VIDEON: BMW-ja luksoze dorëzon targat e vjetra “TR”, paguan taksat dhe merr të rejat

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Mjeti luksoz tip BMW X5 që lëvizte në Tiranë me targa të vjetra “TR”, të paregjistruara, i ka dorëzuar ato dhe është pajisur me të rejat. Drejtoria e Përgjithshme e Rrugëve ka nxjer videon kur tagrat e vjetra shkatërrohen dhe mjeti pajiset me të rejat.

Foto u publikua 4 ditë më parë në rrjetet sociale dhe nxiti dhe reagimin e drejtorit të DPSHTRR Blendi Gonxhja, i cili shprehej se mjeti duhet të ndalohej menjëherë nga Policia. Një mjet i këtij prodhimi, të paktën nga viti 2010 dhe sipër, nuk mund të ishte i pajisur me një targë kaq të vjetër sa ajo në foto “TR 9756 C”.

“Mjeti BMË që qarkullonte me targa të pavlefshme, me insistimin e DPSHTRR i dorëzoi ato dhe dje u krye shkatërrimi zyrtar nga DTSH! Po dje, mjeti BMW, subjekt i denoncimit, u regjistrua me targa standard, duke iu nënshtruar taksave, siguracionit dhe kolaudimit si gjithë të tjerët”, thuhet në reagimin e DPSHTRR.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img