Tirana
light rain
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
64 %
0.5kmh
20 %
Pre
32 °
Sht
29 °
Die
28 °
Hën
31 °
Mar
34 °
E premte, 12 Gusht, 2022
spot_img

Vrasja e Pjerin Xhuvanit, Berisha zbulon emrat e “të fortëve” të Elbasanit: Mbetën të plagosur dhe po kurohen në një spital privat në Tiranë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-kryeministri Sali Berisha ka zbuluar sonte emrat e dy të fortëve të Elbasanit që sipas tij mbetën të plagosur dje në ngjarjen e rëndë që ndodhi.

Sipas burimeve të Berishës, ata janë Klemend Xhaferri dhe Suel Çela, ky i fundit njihet për precedentë penalë.

albsig

Berisha tha se të dy po kurohen në kujdesin e Ramës dhe Ballës në një spital privat në Tiranë.

“Çfarë shikoj unë në komunikatën e djeshme të policisë? Pati një konflikt në rrugën x ndërkohë që aty ishin 15 policë dhe dy nëndrejtorë të policisë. Dhe aty besova që ata do të bëjnë gjithçka për fshehur ngjarjen. Si ka mundësi që kjo banda e Suel Çelës nuk preket, nuk u hyn asnjë ferrë në këmbë. Ata kanë të vetën drejtorinë e policisë dhe bëjnë siç duan ata. Ata kanë të vetin shërbimin e ekspertizës në Elbasan. Në këtë aspekt ata e rregullojnë çdo gjë me letra. Ata e kryen krimin, përdorën armën, mblodhën të gjithë gëzhojat që deshën, fshinë kamerat. Sepse kamerat e Elbasanit i ka bërë Don Lala dhe i kontrollon kjo bandë. Po policia dy të plagosur Suel Çelën dhe Klement Xhaferrin i fshehu dhe po i kuron në një spital privat në Tiranë nën kujdesin e Edi Ramës dhe Taulant Ballës”, tha Berisha në Syri tv.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img