Tirana
moderate rain
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
3.1kmh
100 %
Hën
18 °
Mar
21 °
Mër
24 °
Enj
21 °
Pre
27 °
E hënë, 26 Shtator, 2022

TAG

Aldo Bumci

PD kërkon shkrirjen e Bordit të Karburanteve: Në bursë çmimi ra 95 dollarë, këta e ulin me dy lekë, nga 240 në 238 lekë

Partia Demokratike ka kërkuar sot shkrirjen e Bordit të Karburanteve, pasi sipas tyre nuk po u shërben shqiptarëve por klientëve të qeverisë. Në një...

Aldo Bumçi: Protesta do jetë masive! Nuk kemi qëllim të hyjmë në kryeministri

Çfarë do të ndodh nesër në protestën Kombëtare të PD-së? Këtë mbrëmje Kryeministria është blinduar, por vetë Edi Rama nuk do të jetë nesër...

Ish-ministri Bumçi: Do ndërtojmë një front të madh opozitar, për të rrëzuar regjimin e Edi Ramës

Ish-ministri i qeverisë Berisha, Aldo Bumçi thotë se demokratët do të ngrenë një front të madh opozitar për të rrëzuar atë që ai e...

FOTO/ Këta janë politikanët opozitarë që iu bashkuan qytetarëve në protesën kundër rritjes së çmimeve

Qytetarët kanë protestuar sërish këtë të shtunë kundër rritjes së çmimeve të produkteve ushqimore dhe karburanteve. Ata kërkuan nga qeveria që të ndërhyjë për...

“Bashës i kanë dalë kundër 90% e strukturës”, Aldo Bumçi tregon dy kushtet e bashkimit të PD

Anëtari i Komisionit të Rithemelimit të Partisë Demokratike, Aldo Bumçi  deklaron se 90% e strukturave nuk e mbështesin kreun e PD Lulzim Bashën. Ai tregoi...

“Problemi janë 55% taksa”, Bumçi për çmimin e naftës: Qeveria merr 180 milionë euro në vit vetëm nga taksa e qarkullimit

Problemi nuk është spekulimi me çmimin e naftës nga privati, sipas Aldo Bumçit, çmimi i lartë i naftës në vendin tonë është për shkak...

Aldo Bumçi: Negociata me LSI-në kanë shkuar shumë mirë, ja kur do e shpallim koalicionin

Anëtari i Komisionit të Rithemelimit, Aldo Bumçi, deklaroi ditën e sotme se LSI është partia kryesore me të cilën kanë zhvilluar negociata, për shkak...

Aldo Bumçi tregon si do të regjistrohet Komisioni i Rithemelimit në zgjedhjet e 6 Marsit: Jo në siglën e LSI-ë, do kemi koalicion të...

Anëtari i Komisionit të Rithemelimit, Aldo Bumçi, deklaroi se kandidatët që do të zgjidhen për zgjedhjet e 6 Marsit nuk do të kandidojnë nën...

Anëtarët e Komisionit të rithemelimit sërish në selinë e PD, Bumçi: Erdhëm për të bërë mbledhje, të shtunën do ta çlirojmë këtë bunker

Anëtarët e  Komisionit të Rithemelimit të PD edhe sot kanë shkuar në selinë e PD dhe sërish nuk kanë mundur të futen brenda, pasi...

Aldo Bumçi flet i pari dhe motivon protestuesit: Rrugën që kemi nisur do ta çojmë deri në fund, derisa t’i shkurtojmë ditët regjimit të...

Ish-ministri demokrat Aldo Bumçi, i reshtuar krah Sali Berishës, ka marrë fjalën i pari në protestën e sotme që po mbahet në Tiranë. Para...

Lajmet e fundit