Tirana
light rain
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
88 %
1.5kmh
0 %
Pre
32 °
Sht
29 °
Die
28 °
Hën
31 °
Mar
34 °
E premte, 12 Gusht, 2022
spot_img

Rama jep lajmin e MIRË: Njohja e patentave shqiptare edhe në Gjermani, procesi në fazën e fundit të miratimit

spot_img

Lajme të ngjashëm

Njohja e patentave shqiptare në Gjermani është në fazën e fundit të miratimit në dhomën e landeve të Gjermanisë. Lajmi ëështë bërë me dije nga kryeministri Edi Rama gjatë një replike me një komentues në Facebook, për lmjediset e reja të DPSHTRR në Fushë Prezë, Tiranë.

“Më mirë të ishin të shkatërruara nga jashtë dhe të forta nga brenda, sesa kështu, ku u bëni ambiente luksoze, por të mbyt korrupsioni, injoranca, militantizmi e nepotizmi. Gjithsesi ti vazhdo t’u japësh ushqim shpirtëror kokëbosheve që të ndjekin. Në fund të fundit nuk ke shumë faj. Ata që të kanë vënë dhe mbajnë aty ku je, kështu ta kërkojnë ta luash pjesën”, shkruan një komentues.

albsig

“Kush merr shërbime sot në institucionet e Drejtorisë së Transporteve e di mirë se nuk të mbyt as korrupsioni, as injoranca, sepse shërbimet kalojnë përmes sistemeve digjitale që nuk njohin as militantë as kushërinj! Dhe kaq e vërtetë është kjo, sa që e provon fakti që procesi i njohjes së patentave shqiptare në Gjermani, gjë që as nuk mendohej dot deri disa vite më parë, sot është në fazën e fundit të miratimit në Bundesrat, dhoma e landeve të Gjermanisë! Sharjet e përqeshjet nuk janë argumenta”, i përgjigjet Rama qytetarit..

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img