Hapësire reklamuese

Rajoni

Dyshohet se kishin lidhje me spiunazhin serb, arrestohen dy persona në Ferizaj të Kosovës

Shkruar nga Newsbomb
Dyshohet se kishin lidhje me spiunazhin serb, arrestohen dy persona në
Foto e uniformës së policisë së Kosovës

Policia e Kosovës ka arrestuar sot dy persona në Ferizaj, pasi dyshohen se janë të lidhur me spiunazhin serb dhe se kanë bashkëpunuar me BIA-n e Serbisë gjatë këtyre viteve.

Sipas mediave kosovare, dy të dyshuarit e vënë në pranga janë shqiptarë, të identifikuar si B.Sh., dhe M.Q., të cilët kanë ushtruar më parë edhe detyra të larta zyrtare në territorin e Kosovës.

Agjencia Kosovare e Inteligjencës (AKI) ka bërë ndalimin e dy të dyshuarve ndërsa vazhdojnë hetimet për të përfshirë të tjerë, janë sekuestruar edhe pronat e 2 të arrestuarve.

Gjithashtu, mësohet se njëri prej të arrestuarve ka qenë zyrtar doganor gjatë vitit 1990-1999, ndërsa pas luftës ai ka vazhduar që të mbajë pozicionin e doganierit  gjatë periudhës së administrimit të UNMIK-ut në Kosovë.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese