Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
73 %
1.5kmh
0 %
Hën
35 °
Mar
36 °
Mër
36 °
Enj
34 °
Pre
29 °
E hënë, 27 Qershor, 2022
spot_img

Fluks i madh tifozësh në Rinas, Balluku: Presim 180 avionë, gjithçka po menaxhohet mirë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministrja e Infrastukturës Belinda Balluku ka inspektuar sot Aeroportin e Rinasit që po përballet me një fluks të madh fluturimesh teksa mijëra turistë të huaj po vijnë në Tiranë për finalen e Conference League.

Balluku tha se deri në këto momente çdo gjë ka shkuar mirë, falë punës dhe koordinimit të stafit të aropotit, kontrollit ajror dhe policisë kufitare me UEFA-n.

albsig

spring

Sot pritet të mbërrijnë deri në 180 avionë, ndërsa dje u përpunuan 146 avionë.

“Dje ka qenë një ditë e ngarkuar, në pikun e verës ne përpunojmë zakonisht 110 avionë, dje kanë qenë 146, por kemi patur dhe një koordinim me UEFA dhe çdo gjë ka shkuar mirë. Kemi kërkuar që pasagjerët të jenë pa pagazhe. Navigimi ajror shqiptar dhe policia në mbikëqyrje të Aviacionit Civil ka shkuar gjithçka mirë. Pasagjerët janë ndarë nga charter-at e tifozëve.

Aeroporti i Rinasit, stafi, janë duke performuar në mënyrën më të mirë. Dita e sotme është një sfidë mjaft e madhe pasi numri i avionëve pritet të arrijë në 180. Shpresoj që gjithçka të shkojë mirë”, u shpreh Balluku.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img