Hapësire reklamuese

Live Updates

Fitorja historike e Laburistëve në Britani

Çfarë do të gjeni në brendësi

Laburistët e Sir Keir Starmer kanë fituar zgjedhjet në Britaninë e Madhe duke bërë kështu që ata të kthehen në qeveri pas 14 vitesh. Ata kanë arritur që të sigurojnë 410 nga 650 vendet në parlament, duke përmbysur në mënyrë dramatike balancën numerike të politikës së vendosur pesë vjet më parë, kur Laburistët fituan pak vende në parlament. E teksa Laburistët kanë arritur të “rrëmbejnë” fitoren në Britani, Sir Keir Starmer po përgatitet për të marrë postin si kryeministër.

5 Postime
1 JAVE ME PARE

Lideri i Laburistëve, kush është Sir Keir Starmer që do të drejtojnë Britaninë

Nga Newsbomb

Sir Keir Starmer   Laburistët e Sir Keir Starmer kanë fituar zgjedhjet në Britaninë e Madhe duke bërë kështu që...

1 JAVE ME PARE

Rishi Sunak humb zgjedhjet në Britani, Laburistët kthehen në qeveri pas 14 vitesh

Nga Newsbomb

Sir Keir Starmer Laburistët e Sir Keir Starmer kanë fituar zgjedhjet në Britaninë e Madhe duke bërë kështu që ata t...

1 JAVE ME PARE

Laburistët arrijnë fitoren më dërrmuese që nga 1997, sondazhet u garantojnë shumicën, bie hegjemonia e Konservatorëve (REZULTATET E PARA)

Nga Newsbomb

Laburisti Keir Starmer pritet te jete kryeministri i ri i Britanise se Madhe Partia Laburiste e opozitës e udhëhequr nga Keir Starmer pritet t&eu...

1 JAVE ME PARE

Miliona britanikë në kutitë e votimit, kush do ta qeverisë ishullin, Sunak apo Starmer?!

Nga Newsbomb

Ilustrim: Rishi Sunak dhe Keir Starmer. © POLITICO EUROPE Zgjedhjet e përgjithshme në Mbretërinë e Bashkuar 2024 po mbahen kë...

1 JAVE ME PARE

Britanikët u drejtohen sot kutive të votimit, Sunak dhe Starmer në garë për kryeministër

Nga Newsbomb

Sunak dhe Starmer në garë për kryeministër Britanikët do të shkojnë sot në kutitë e votimit  për t&e...

Sondazh

Poll

Hapësire reklamuese