Hapësire reklamuese

Live Updates

E PLOTË/ E vërteta e qytetarit që u vetëflijua para SPAK

Çfarë do të gjeni në brendësi

Një ngjarje e rëndë u shënua mesditën e sotme para dyerve të SPAK, ku një 63-vjeçar tentoi ti jap jetës ditën e sotme duke konsumuar fostoksinë. Pal Trashaj 63 vjeç si dhe shumë qytetarë të tjerë shqiptarë është viktimë e mikrokredive. Jo shumë kohë më parë përmbarimi i kishte sekuestruar pronën në këmbim të shlyerjes së kredisë. Trashaj pretendonte se e kishte paguar kredinë, dhe kishte ardhur para SPAK për t’u takuar me Altin Dumanin për t’i ofruar një zgjidhje, pasi më herët policia dhe Prokuroria e Tiranës nuk kishin pranuar për t'i marrë denoncimin në lidhje me ankesën që ai kishte. Ka qenë një kredi e mbetur që nga viti 2008, vetëm 760 mijë lekë të vjetra që MCA ia kishte çuar 4.8 milion lekë, që ka çuar Trashajn në këtë akt të rëndë për t’u vetëvrarë.

9 Postime
2 JAVE ME PARE

Pal Trashaj e pagoi kredinë, por nuk ia njohën dhe detyrimi shkoi 12 milionë! MCA i bllokoi shtëpinë, tokën dhe makinën

Nga Newsbomb

Ilustrim: Micro Credit Albania dhe Pal Trashaj Pal Trashaj, një 63 vjeçar nga Lezha dhe ish-drejtor i Forumit për Mbrojtjen e Trashëg...

2 JAVE ME PARE

“Mora fostoksinë se nuk po gjej drejtësi”, djali i Pal Trashajt zbulon telefonatën e fundit të të atit

Nga Newsbomb

Gledis Trashaj I tronditur dhe me zërin që i dridhej, Gledis Trashaj ka folur në lidhje me ngjarjen e rëndë, ku i ati Pal Trashaj...

2 JAVE ME PARE

Viktima e parë e mikrokredive, si Pal Trashajt i “iku” jeta për kredinë 76 mijë lekëshe

Nga Newsbomb

Pal Trashaj dje jashte SPAK Pal Trashaj është viktima e parë në vend si pasojë e mashtrimit me mikrokredinë. Në gjendje ...

2 JAVE ME PARE

E RËNDË/ Piu fostokinë para dyerve të SPAK, ndërron jetë Pal Trashaj

Nga Newsbomb

Foto nga ngjarja dje Ka ndërruar jetë Pal Trashaj, i cili ditën e djeshme piu fostoksinë para derës së Prokurorisë s&eum...

2 JAVE ME PARE

Skandali i denoncuar pa fund i mikrokredive, 63-vjeçari që tentoi të vrasë veten; “viktimë” e skemës piramidale

Nga Newsbomb

FotoMontazh/ Pal Trashaj Një ngjarje e rëndë u shënua mesditën e sotme para dyerve të SPAK, ku një 63-vjeçar ten...

2 JAVE ME PARE

Ekskluzive/Pse u vetëflijua Pal Trashaj?

Nga Newsbomb

FotoMontazh/ Pal Trashaj Një ngjarje e rëndë u shënua mesditën e sotme para dyerve të SPAK, ku një 63-vjeçar tent...

2 JAVE ME PARE

Tentoi t'i japë fund jetës para SPAK, 63 vjeçari viktimë e mikrokredive

Nga Newsbomb

FotoMontazh, Pal Trashaj Detaje të reja janë zbardhur për 63 vjeçarin, i cili tentoi t’i jepte fund jetës ditën e sot...

2 JAVE ME PARE

“Oj nëne, oj nëne”, momenti kur qytetari që piu helm merret nga ambulanca, kërkonte të takohej me Altin Dumanin

Nga Newsbomb

FotoMontazh/ Ngjarja në SPAK Detaje të reja janë zbardhur nga ngjarja e rëndë e shënuar para dyerve të SPAK, ku një...

2 JAVE ME PARE

E rëndë në Tiranë, një person pi helm para dyerve të SPAK

Nga Newsbomb

Foto ilustruese Një ngjarje e rëndë është shënuar në dyert e Prokurorisë së Posaçme (SPAK), ku një...

Sondazh

Poll

Hapësire reklamuese