Tirana
fog
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
93 %
1.5kmh
20 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
10 °
Pre
8 °
Sht
3 °
E martë, 18 Janar, 2022
spot_img

DEA aksion në Kolumbi, arrestohet “bosi” shqiptar i kokainës, gjente drogën dhe garantonte transportin me avion (EMRI-VIDEO)

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Agim Cerma ka rënë në prangat e policisë në Kolumbi, pas një operacioni të zhvilluar në bashkëpunim me DEA-n amerikane.

Agim Cerma i njohur ndryshe si “Jimmy” ka rënë në pranga pasi akuzohet për trafikim të lëndëve narkotike. Së bashku me Cermën në pranga kanë rënë edhe 4 persona të tjerë, bashkëpuntorët e tij.

Të arrestuarit e tjerë janë William Cruz Pérez, Pedro Antonio Penagos Londoño, Jairo Fernando Cardona López dhe Edwin Durlandy Montilla González.

Mediat e huaja bëjnë me dije se “Jimmy” ishte kreu i grupit, ai siguronte drogën në Kolumbi dhe më pas e transportonte me avion në Europë.

Bëhet me dije se policia gjatë operacionit ka sekuestruar 333 kilogramë kokainë dhe më shumë se 2,000 milion pesos. Personat në fjalë do të ekstradohen drejt Amerikës.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img