Hapësire reklamuese

Teknologji

Çmime marramendëse, 10 makinat më të shrenjta në histori

Shkruar nga Newsbomb

Tashmë dihet që makinat dhe supermakinat e fundit kushtojnë miliona euro dhe kanë një treg në rritje për blerjen e tyre.

Me dizanjin “sensual” dhe fuqinë e tyre “monstruoze”, supermakinat dhe hipermakinat e krijuara nga markat më në zë të botës si “Lamborghini” , “Ferrari”, Buggatti” apo “Koeniggseg” mbajnë vlerat më të mëdha në treg. Por, ka një kategori tjetër “të shtrenjtë”.

Pikërisht makinat klasike. Ato shiten në ankande me vlera marremendëse me të cilat mund të blesh mbi dhjetë makina të markave si “Buggatti” dhe “Lamborghini”. Çmimet për makina të tilla, të cilat janë konfirumar të shitura në ankande, variojnë nga 20 milionë dollarë deri në 140 milionë dollarë.

Po ju prezantojmë me dhjetë makinat më të shtrenjta në botë:

  • Ferrari 410 SPORT – 22 milionë dollarë
  • Aston Martin DBR 1 – 22 milionë dollarë
  • Ferrari 275 GTB/C SPECIALE – 26 milionë dollarë
  • Ferrari 275 GTB/4 S NART SPIDER – 27 milionë dollarë
  • Ferrari 290 MM – 28 milionë dollarë
  • Mercedes-Benz W 196 – 29 milionë dollarë
  • Ferrari 335 SPORT SCAGLIETTI – 35 milionë dollarë
  • Ferrari 250 GTO 38 – milionë dollarë
  • Ferrari 250 GTO – 70 milionë dollarë
  • Mercedes-Benz 300 SLR UHLENAUT COUPE - 143 milionë dollarë

Ferrari 410 SPORT – 22 milionë euro Ferrari 410 SPORT – 22 milionë euro

Aston Martin DBR 1 – 22 milionë euro Aston Martin DBR 1 – 22 milionë euro

Ferrari 275 GTB/C SPECIALE – 26 milionë euroFerrari 275 GTB/4 S NART SPIDER – 27 milionë euro Ferrari 275 GTB/C SPECIALE – 26 milionë euro
Ferrari 275 GTB/4 S NART SPIDER – 27 milionë euro+

Ferrari 290 MM – 28 milionë euro Ferrari 290 MM – 28 milionë euro

Mercedes-Benz W 196 – 29 milionë euro Mercedes-Benz W 196 – 29 milionë euro

Ferrari 335 SPORT SCAGLIETTI – 35 milionë euro Ferrari 335 SPORT SCAGLIETTI – 35 milionë euro

Ferrari 250 GTO 38 – milionë euro Ferrari 250 GTO 38 – milionë euro

Ferrari 250 GTO – 70 milionë euro Ferrari 250 GTO – 70 milionë euro

Mercedes-Benz 300 SLR UHLENAUT COUPE - 143 milionë euro Mercedes-Benz 300 SLR UHLENAUT COUPE - 143 milionë euro

 

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese