Tirana
scattered clouds
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
44 %
4.1kmh
40 %
Pre
26 °
Sht
28 °
Die
22 °
Hën
26 °
Mar
25 °
E premte, 30 Shtator, 2022

SPAK zbarkon në Kadastrën e Vlorës, sekuestrohen DOSJET “e nxehta” të pronave në jug

spot_img

Lajme të ngjashëm

Prokurorët specialë të SPAK kanë zbarkuar mëngjesin e sotmë në zyrat e Kadastrës së Vlorës. Mësohet se ky operacion i papritur, ka për qëllim sekuestrimin e disa dosjeve “të nxehta” për pronat në jug të vendit.

Nuk dihet deri tani nëse ka persona të shoqëruar, apo qëllimi i prokuorëve ka qenë vetëm marrja e dosjeve për hetime të thelluara të tyre.

Prej mëngjesit të sotëm, grupe të Prokurorisë speciale kundër Korrupsionit ndodhen në ambientet e Kadastrës së qytetit bregdetar. Në këtë qytet ka pasur lëvizje të shpeshta të drejtëorëve të Kadastrës për shka të disa dosjeve për pronat në jug.

Mësohet se në orët e fundit në krye të Kadastrës së Vlorës ka pasur ndryshime. Drejtori Klodian Troci është larguar nga detyra dhe në vend të tij është emëruar Reinard Meta.

Më shumë


spot_img
spot_img
spot_img