Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
77 %
1.5kmh
0 %
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
29 °
Sht
30 °
Die
30 °
E mërkurë, 16 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Skena tmerri në mes të Athinës, një person hyn në lokal dhe qëllon një burrë me plumb në kokë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Të shtëna me armë zjarri janë dëgjuar sot në Sepolia të Athinës, Greqi. Mediat greke raportojnë se një person është qëlluar më plumb në kokë, ndërsa ende nuk dihet gjendja shëndetësore e tij, pasi ende nuk është raportuar i vdekur.

Sulmi ndodhi në “Rrugën 30 Durrachiou”, në një kafene. Policia mori një telefonatë në lidhje me incidentin, ndërkohë mediat greke raportojnë se i plagosuri është në gjendje kritike për jetën.

Sipas raportimeve, pas sulmit thuhet se autori kishte hipur në një taksi dhe ishte larguar. Një ndjekje të tij është vënë policia e Athinës dhe po punon për ta lokalizuar dhe neutralizuar. 

Lexo edhe: Vdes SHQIPTARI që u qëllua sot me plumb në kokë në mes të Athinës, i skeduar për vjedhje dhe vrasje të mbetur në tentativë

Lexo edhe: VIDEO/ “Çfarë të bënë o djali im?”, nëna e 34-vjeçarit shqiptar shpërthen në lot dhe e qan greqisht; viktima në shkurt i shpëtoi atentatit (EMRI-DETAJE)

Lexo edhe: E vranë duke pirë kafe, zbardhet CV-ja kriminale e shqiptarit të vrarë në Athinë: 12 vrasje dhe 10 plagosje në dy vite; rrinte me antiplumb dhe armë

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img