Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
88 %
2.6kmh
0 %
Hën
33 °
Mar
34 °
Mër
36 °
Enj
38 °
Pre
38 °
E hënë, 21 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

E vranë duke pirë kafe, zbardhet CV-ja kriminale e shqiptarit të vrarë në Athinë: 12 vrasje dhe 10 plagosje në dy vite; rrinte me antiplumb dhe armë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një ngjarje e rëndë ndodhi sot pasdite në Sepolia të Athinës, Greqi. Një sulm i armatosur ndodhi në një kafene në Rrugën Durrachiou ku mbeti i vrarë një 34-vjeçar shqiptar (minoritar), i identifikuar si Aristides Pappas.

Viktima mori 8 plumba dhe ato në kokë kanë qenë fatalë për të. Ai u dërgua në spital me shenja jete, por ishte tepër vonë. Autori mori taksi dhe u largua me të shpejtë, ndërsa policia po punon për kapjen e tij.

Ai u kishte shpëtuar tre atentateve më parë në Greqi dhe lëvizte me anti-plumb dhe armë me vete duke iu trembur hakmarrjes së mundshme për larje hesapesh. Atentati i fundit iu në 26 shkurt të këtij viti nga dy persona që u arratisën me taksi.

Mediat greke shkruajnë se Papas ishte anëtari kryesor i një bande mafioze shqiptare, e cila në dy vitet 2007-2008 dyshohet se ishte përfshirë në 12 vrasje dhe 10 plagosje.

Lufta e përgjakshme mes bandave, disa nga krimet ku ishte përfshirë shqiptari sipas grekëve
Vrasja në 2008 në Keratsini
Vrasja e trefishtë në Kolonos në vitin 2007
Vrasje e dyfishtë në Athinë në 2007
Vrasje në një kafene në Keratsini në vitin 2008
Vrasje në vitin 2008, trupi u gjet në një zonë pyjore
Vrasje në vitin 2008 në Athinë
Vrasje e trefishtë në një kafene në 2008 në Agios Panteleimon
10 raste vrasjesh të mbetura në tentativë

Lexo edhe: Skena tmerri në mes të Athinës, një person hyn në lokal dhe qëllon një burrë me plumb në kokë

Lexo edhe: Vdes SHQIPTARI që u qëllua sot me plumb në kokë në mes të Athinës, i skeduar për vjedhje dhe vrasje të mbetur në tentativë

Lexo edhe: VIDEO/ “Çfarë të bënë o djali im?”, nëna e 34-vjeçarit shqiptar shpërthen në lot dhe e qan greqisht; viktima në shkurt i shpëtoi atentatit (EMRI-DETAJE)

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img