Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
64 %
1.5kmh
0 %
Die
36 °
Hën
37 °
Mar
40 °
Mër
42 °
Enj
41 °
E diel, 25 Korrik, 2021

FOTO: Ky është Audi i zi që “shoi” familjen në autostradën e Vlorës, nga shpejtësia e madhe ka hapur dhe një gropë në tokë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Mjeti që shikoni në foton e mësipërme, është Audi që shkaktoi aksidentin tragjik mëngjesin e sotëm në autostradën e Vlorës, shkruan newsbomb.al. Të dy mjetet, ai me viktimat dhe Audi lëviznin me drejtim qytetin bregdetar.

Shpejtësia e lartë dyshohet se ka qenë shkak për aksidentin që i mori jetën katër anëtarëve të familjes Gushi nga Patosi, Fieri. Deri tani është identifikuar vetëm kryefamiljari, shtetasi E.Gushi i cili ishte duke drejtuar Toyotan me targa greke.

207290507 1900434483458015 5865254730796613232 n
Auddi i zi ne kanal dhe shtylla e thyer prej tij

Teksa ata udhëtonin në vendin e quajtur “Kripa”, Audi i zi me shpejtësi tepër të lartë i ka përplasur nga mbrapa dhe i ka nxjerr nga rruga. Ndërkohë, vetë mjeti ku sipas Policisë udhëtonin dy të rinj të cilët kanë mbetur të plagosur, ka dalë nga rruga, ka thyer një shtyllë të energjisë eletrike dhe ka përfunduar dhjetëra metra më tej në një kanal.

Aq e madhe ka qenë shpejtësia e Audit me targa AA 107 XX, saqë kur mjeti është përplasur në tokë, ka hapur një gropë të madhe.

Një prej bashkëshortëve që ndodhej në mjetin tip Toyota, është transportuar në spital bashkë me vajzën e mitur por, fatkeqësisht, të dy kanë ndërruar jetë, shkruan newsbomb.al. Ndërkohë, dy anëtarët e tjerë të familjes kanë ndërruar jetë në vendngjarje.

LEXO EDHE: Aksident i rëndë në autostradën Fier-Vlorë
LEXO EDHE: PAMJE TË RËNDA! Vajza e mitur nxirret nga makina e bërë “petë” në Fier-Vlorë
LEXO EDHE: Ndërron jetë vajza e mitur dhe dy pasagjerët e tjerë
LEXO EDHE: Vdesin 4 anëtarët e familjes, Audi i zi i mori para në autostradë

Më shumë

spot_img
spot_img