Hapësire reklamuese

Bota

VIDEO/ Skandal në burgun britanik, gardiania filmohet duke bërë seks me të burgosurin në prani të shokëve

Shkruar nga Newsbomb
VIDEO/ Skandal në burgun britanik, gardiania filmohet duke bërë
Video nga burgu në Londër

Një tjetër skandal ka shpërthyer në Britani pas publikimit të një video nga burgu në Wandsworth të Londrës ku një gardiane bën seks me të burgosurit.

Sipas asaj që shkruan “Daily Mail”, ngjarja ka ndodhur në një nga qelitë e burgut, ndërsa e gjithë skena është filmuar nga një tjetër i burgosur i cili shihet duke konsumuar lënë narkotike.

Gardiania që duket në të 20-at shihet në gjunjë duke kryer një akt seksual, ndërsa më pas zbërthen uniformën dhe ul pantallonat për të vijuar marrëdhënien me të burgosurin. Numri identifikues në uniformë është ËË 1098 dhe shfaqet dukshëm në video ashtu si dhe fytyra e saj.

Video e xhiruar është shpërndarë dhe ka bërë që një tjetër skandal i madh të shpërthejë në Britani. I burgosuri që filmon madje bën shaka dhe mburret për shkeljen e rregullores së burgut, duke shkruar: “Kështu jetojmë ne në Wandsworth“.

Policia dhe shefat e burgut tani po hetojnë videon që është 4.5 minuta e gjatë, e realizuar në burgun e dytë më të madh të Britanisë, që ndodhet në Londrën jugore. Videoja me përmbajtje seksuale është publikuar vetëm një muaj pasi një raport nga Inspektori i Burgjeve në Britani citonte se Ëandsëorth që është strehë për 1,500 të burgosur ka nevojë për përmirësim urgjent, pasi ka rritje të dhunës.

Guvernatorja e burgut, Katie Price dha dorëheqjen gjatë inspektimit, i cili theksoi “dështimet sistemike që vinin nga lidershipi i dobët”.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese