Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
78 %
1kmh
0 %
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
31 °
Die
27 °
E mërkurë, 10 Gusht, 2022
spot_img

Të shtënat me armë zjarri në Elbasan, i vdekur është Pjerin Xhuvani, u përfshi në sherrin me militantët e PD në 14 mars (FOTO)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Pjerin Xhuvani raportohet se është personi që ka mbetur i vdekur si pasojë e të shtënave me armë zjarri, pak minuta më parë në qytetin e Elbasanit.

Së fundmi, Xhuvani është përfshirë në përplasjen me militantët e PD në Elbasan, për ditën e Verës. Partia Demokratike publikoi foton e Xhuvanit dhe e akuzoi atë si të lidhur me Partinë Socialiste dhe Edi Ramën.

Newsbomb.al mëson se veç Pjerin Xhuvanit që ka mbetur i vdekur, janë plagosur dhe dy persona të tjerë, një prej të cilëve është punonjëse e Policisë. Raportohet se personat e përfshirë në ngjarje kanë hapur zjarr duke qëlluar më shumë se 20 herë, edhe në drejtim të uniformave blu.

albsig

Shkak dyshohet se është bërë ndalimi i një automjeti që shpërndante para për vota në lagjen “5 Maji”. Sipas raportimeve paraprake, në vendin e ngjarjes gjatë tentativës për të ndaluar makinën ka qenë edhe sekretari i përgjithshëm i Partisë Demokratike Gazment Bardhi.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img