Tirana
light rain
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
83 %
1kmh
75 %
Sht
30 °
Die
28 °
Hën
30 °
Mar
32 °
Mër
33 °
E shtunë, 13 Gusht, 2022
spot_img

Ishte në vendngjarje, flet Gazment Bardhi: Ajo makina që shikoni aty është e mbushur me karta identiteti, është grupi kriminal i Taulant Ballës

spot_img

Lajme të ngjashëm

Drejtuesi politik i Partisë Demokratike Gazment Bardhi ka reaguar për media pas incidentit të rëndë elektoral me një të vrarë dhe tre të plagosur në Elbasan.

Bardhi raportohet se ka qenë në vendin e ngjarjes, pasi shtabi elektoral i drejtuar prej tij, kanë hasur makinën që dyshuan se shpërndante para për vota.

albsig

I revoltuar, Bardhi tha se makina e dyshuar është e mbushur me karta identiteti.

“Aty ishin, pse s’i ndaluat pse s’i kapët, nuk kam shumë informacion, makina që shikoni aty është e mbushur me karta identiteti dhe para, e organizuar nga shtabi kriminal elektoral i Taulant Ballës. I kemi denoncuar edhe më parë”, deklaroi Bardhi.

Kështu deklaroi për mediat drejtuesi politik i PD në qarkun e Elbasanit Gazmend Bardhi, i cili për gazetarët u shpreh i shokuar dhe ndërkohë gjendej pikërisht në vendin e ngjarjes.

Eshtë e paqartë sesi ka filluar shkëmbimi i zjarrit nga ku mbeti I vrarë Pjerin Xhuvani, drejtor i fondit të sigurimit shëndetësor përfaqësues i PDIU, ndërkohë që ka mbetur e plagosur një efektive e policisë dhe dy të tjerë.

Gazment Bardhi dhe drejtues të PD në vendin e ngjarjes
spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img