Tirana
broken clouds
24 ° C
24 °
24 °
35 %
4.1kmh
75 %
Hën
23 °
Mar
22 °
Mër
23 °
Enj
18 °
Pre
19 °
E hënë, 17 Maj, 2021
spot_img

TRONDITET Elbasani, VRITET DREJTORI i njohur, plagoset POLICJA dhe dy të tjerë, u ndalua makina që shpërndante ‘para për vota’ (FOTO-VIDEO)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Të shtëna me armë zjarri dhe viktima raportohen në qytetin e Elbasanit, pas një konflikti dyshohet elektoral.

Newsbomb.al mëson se një person ka humbur jetën ndërsa ka mbetur e plagosur punonjësja e policisë Xhensila Soto, që ndodhej rastësisht në vendin e ngjarjes, si dhe dy persona të tjerë.

Bëhet me dije se i vrarë ka mbetur Pjerin Xhuvani, i cili disa ditë më parë u përfshi në një konflikt fizik me militantët e PD-së, gjatë vizitës së kreut të PS Edi Rama dhe kreu të PD Lulzim Basha në të njëjtin orar në qytetin e Elbasanit.

Raportohet se personat e përfshirë në ngjarje kanë hapur zjarr duke qëlluar më shumë se 20 herë, edhe në drejtim të uniformave blu.

Shkak dyshohet se është bërë ndalimi i një automjeti që shpërndante para për vota në lagjen “5 Maji”.

Sipas raportimeve paraprake, në vendin e ngjarjes gjatë tentativës për të ndaluar makinën ka qenë edhe sekretari i përgjithshëm i Partisë Demokratike Gazment Bardhi. /Newsbomb.al

hfghjfgjfgj
Viktima Pjerin Xhuvani

Foto nga vendi i ngjarjes:

dfhfgjrt6j5rtj
fghdfhdfrhderh45rh

VIDEO:

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img