Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
54 %
1.5kmh
0 %
Sht
26 °
Die
22 °
Hën
25 °
Mar
26 °
Mër
26 °
E shtunë, 10 Qershor, 2023

Shpërthim në një fabrikë çokollate në Pensilvani, 5 të vdekur dhe 6 të zhdukur

Lajme të ngjashëm

Një shpërthim në një fabrikë çokollate në Pensilvani ka vrarë të paktën pesë persona dhe ka lënë gjashtë të zhdukur ndërsa ekipet e shpëtimit vazhdojnë të kërkojnë rrënojat për të mbijetuar.

Shtatë persona janë trajtuar në spitalet e zonës. Shpërthimi ndodhi në fabrikën e “Palmer Company” në Ëest Reading, një qytet që ndodhet 100 kilometra në veriperëndim të Filadelfias.

Nga hetimet do të përcaktohen shkaqet e aksidentit, i cili sipas të dhënave fillestare vjen si pasojë e rrjedhjes së gazit.

Më shumë