Tirana
overcast clouds
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
71 %
2.6kmh
90 %
Sht
11 °
Die
12 °
Hën
11 °
Mar
9 °
Mër
10 °
E shtunë, 4 Dhjetor, 2021
spot_img

Shpërthim me tritol në Bulqizë, makina në pronësi të minatorit Elton Debreshi, kandidoi në zgjedhjet e 25 prillit për deputet

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një shpërthim tritoli raportohet se ka ndodhur në Bulqizë, pak pas mesante. Makinës në pronësi të shtetasit me inicialet E.D, i është vendosur tritol dhe nga shpërthimi ka vetëm dëme materiale.

Newsbomb.al mëson se makina së cilës i është vendosur tritol, është e minatorit Elton Debreshi. Ky i fundit kandidoi si i pavarur në zgjedhjet e 25 prillit por nuk arriti të fitonte.

Nga shërbimet e Policisë janë shoqëruar në Komisariat disa persona që dyshohen se mund të kenë dijeni për rrethanat e ngjarjes. Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë Dibër po vijon punën për zbardhjen e ngjarjes, dhe kapjen e autorëve.

Bulqizë/ informacion paraprak

Rreth orës 01.00, datë 27.08.2021, në pjesën e përparme të automjetit  të shtetasit E. D., dyshohet se është vendosur dhe ka shpërthyer një sasi e vogël lënde plasëse dhe si pasojë janë shkaktuar vetëm dëme materiale.

Nga shërbimet e Policisë janë shoqëruar në Komisariat disa persona që dyshohen se mund të kenë dijeni për rrethanat e ngjarjes.

Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë Dibër po vijon punën për zbardhjen e ngjarjes, dhe kapjen e autorëve.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img