Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
54 %
1.5kmh
0 %
Sht
26 °
Die
22 °
Hën
25 °
Mar
26 °
Mër
26 °
E shtunë, 10 Qershor, 2023

Shkuan me vizë turistike, arrestohen dy shqiptarët në Itali, iu gjenden doza me kokainë dhe euro në banesë

Lajme të ngjashëm

Dy shtetas shqiptarë që kishin shkuar me vizië turistike në Itali, janë arrestuar nga nga karabinierët e Ricciones, pasi akuzohen  për trafik droge.

Sipas medieve italiane, arrestimi i tyre u bë bë pas denoncimit të qytetarëve, të cilët ishin të alarmuar nga sjellja e çuditshme e të dy shqiptarëve dhe turet e vazhdueshme të tyre.

Hetuesit filluan të vëzhgonin të dyshuarit dhe rindërtuan skemën e tyre të trafikut të drogës.  Pas kontrollit të ushtruar në shtëpinë e tyre, Policia gjeti dhe sekuestroi doza kokainë dhe një shumë lekësh prej 2 mijë eurosh, që besohet vinin nga aktiviteti kriminal.

Më shumë