Tirana
few clouds
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
77 %
3.1kmh
20 %
Pre
13 °
Sht
16 °
Die
17 °
Hën
14 °
Mar
11 °
E premte, 31 Mars, 2023

Publikohen rezultatet e provimit të Gjuhës së Huaj, ministrja Kushi: Një pjesë e maturantëve kanë shkëlqyer (LINKU)

Lajme të ngjashëm

Janë publikuar këtë të enjte rezulatatet e provimit të Gjuhës së Huaj për Maturën Shtetërore.

Lajmi është konfirmuar nga ministrja e Arsimit, Sporteve dhe Rinisë, Evis Kushi, e cila shprehet shumë optimiste për rezultatet e testit të maturantëve.

Në reagimin e saj në Facebook, Kushi shprehet se një pjesë e maturantëve kanë shkëlqyer në testin e provimit që dhanë javën e kaluar.

“Jam optimiste për rezultatet e maturantëve tanë në provimin e parë të Maturës Shtetërore, gjuhë e huaj, ku një pjesë e mirë kanë shkëlqyer me rezultatet e tyre maksimale. Urimet më të mira të gjithëve! Linku i rezultateve”, shkruan Kushi në Facebook.

Rezultatet mund t’i kontrolloni KËTU

Më shumë