Tirana
clear sky
34.5 ° C
34.5 °
34.5 °
46 %
2.6kmh
0 %
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
35 °
Sht
36 °
Die
37 °
E mërkurë, 29 Qershor, 2022
spot_img

MINUTË PAS MINUTE: Finalja e Conference League në Tiranë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

  • Mbahet sot në orën 21:00 finalja e Conference League në stadiumin “Air Albania” në Tiranë.
  • Ekipet e AS Roma dhe Feyenoord do të përballen mbrëmjen e sotme në një eveniment sportiv që ndodh për herë të parë në Shqipëri me përmasa të tilla.
  • Rreth 50 mijë deri në 90 mijë tifozë holandezë dhe italianë janë parashikuar të mbërrijnë në Tiranë.

Zhvillimet më të rëndësishme, minutë pas minute mund t’i ndiqni këtu:

23:58Diamanti Zaniolo shkëlqen në Tiranë, Roma fiton finalen historike në “Air Albania”


albsig

spring

22:37Përplasjet s’kanë fund në stadiumin e “Air Albania”, 20 tifozë përfundojnë të shtrirë


22:02Përleshje e ashpër në stadium, kërcasin grushtat dhe shkelmat në finale


21:23Pas 31 minutash lojë, Roma shënon golin e parë

Është shënuar dhe goli parë në minutën e 31 të ndeshjes mes Romës dhe Feyenoord.

Është Zaniolo ai që ka shënuar golin duke ndryshuar avantazhin e lojës.

21:25Finalja e Conference League bën “bashkë” Metën dhe Ramën, liderët e shtetit shijojë ndeshjen në “Air Albania”


21:10Tentoi të futej në stadium me biletë false, policia arreston tifozin


20:44Pak minuta nga ndeshja  finale, Meta pozon i buzëqeshur brenda stadiumit të “Air Albania”: Mbrëmje e paharruar…


20:27Tifozi i Romës “ngatërron” vendin dhe gjendet me holandezët, tension dhe shtyrje në stadium


20:10 -Tensione te “Air Albania”, policia përdor forcën me tifozët, njëri përfundon në tokë


19:56Policia plas në tokë tifozin e Feyenoord dhe i vendos prangat, tension me ultrasit holandezë jashtë stadiumit

19:56Momenti i mbërritjes së autobusit me futbollistët e Feyenoord

19:00Efektet e birrës, tifozët e Feyenoord s’arrijnë të shkojnë në tualetet publike, urinojnë në mes të rrugës


18:58Tifozët e Feyenoord nisen përgjatë Bulevardit “Dëshmorët e Kombit” drejt stadiumit “Air Albania”.


18:48: Po futej në stadium, tifozit holandez i vihen prangat nga “Shqiponjat”


18:32Presidenti Ilir Meta uron për një ndeshje të qetë, teksa poston foton e tifozëve të Feyenoord dhe Romës duke festuar së bashku. “Futbolli bashkon njerëzit e kombet”, shkruan Meta.


18:06Nis e qetë hyrja e tifozëve në stadiumin “Air Albania” me kapacitet 22.000 vende.


17:15 Tifozët italianë mblidhen te Amfiteatri i Liqenit

17:13 -Mediet në Itali: Tifozët Italianë vodhën thika në restorantet shqiptare


16:50 -Policia e Shtetit reagon për incidentin me fotoreportin: Do verifikohet, nëse ka shkelje nga efektivët do merren masa disiplinore


16:15 – Frikë për përplasje para ndeshjes, huliganë grekë e turq të infiltruar thotë gazeta italiane


15:30Muzikë dhe birra, tifozët e Feyenoord nuk dinë të pushojnë, fotogaleri:


15:10Efektivët e policisë së Kosovës nisen drejt Tiranës

Referuar bashkëpunimit të ndërsjellët në mes të Policisë së Kosovës dhe Policisë së Shqipërisë, si dhe referuar ndeshjes sportive e cila pritet të mbahet sot, Policia e Kosovës do të dërgoj disa zyrtar policorë në Tiranë”, ka thënë zëdhënësi i policisë së Kosovës, Baki Kelani.


15:00 Shënohet një incident te Pedonalja, shoqërohet me ambulancë tifozi i dehur shqiptar, fatmirësisht jashtë rrezikut


14:25Rreth 180 avionë pritet të ulen sot në Aeroportin Nënë Tereza.


13:40Atmosfera e tifozëve të Feyenoord në baret e kryeqytetit


13:15Dhjetra efektivë policie janë nisur nga Shkodra dhe Elbasani drejt Tiranës, në ndihmë të kolegëve të tyre, pas incidenteve mbrëmjen e djeshme.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img