Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
88 %
1kmh
0 %
Die
27 °
Hën
25 °
Mar
26 °
Mër
26 °
Enj
27 °
E diel, 13 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Mbi 59 orë kërkime mes flakëve te Casa Italia, zjarrfikësit gjejnë trupin e 33 vjeçarit Arjan Sala

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Forcat zjarrfikëse kanë gjetur trupin e Arjan Salës, pas më shumë se 59 orësh kërkime dhe betejë me flakët te qendra tregtare Casa Italia. 33 vjeçari u fut pasditen e 24 marsit në magazinën e objektit për të shpëtuar punonjësit nga flakët, por mbeti vetë brenda.

Rreth orës 01.40 minuta pas mesnate, forcat zjarrfikëse kanë mundur të gjejnë trupin e pajesë të shefit të sigurisë së qendrës tregtare.

Për shkak të materialeve që ndodheshin në magazinë, zjarr ishte i madh dhe temperatura dje sipas ekspertëve zjarfikës, i kalonte 1 mijë gradë celsius, ndaj ndërhyrja deri në vatrën kryesore ishte e pamundur, sepse objekti ishte në katin -1 dhe nuk kishte ventilim.

Zjarrfikësit e angzhuar në këtë operacion u detyruan të thyenin soletën për të hyrë brenda në magazinë.

Dy ditë më parë Komandanti i forcave të Tiranës Saki Sheshi, u shpreh për mediat se temperatura ishte aq e lartë saqë zjarrfikësit hidhnin ujë vazhdimisht në katet e mësipërme, që të mos shembej e gjithë godina.

Fatkeqësisht, pas 59 orësh kërkime, Arjan Sala është nxjerr i pajetë nga magazina ku hyri dhe shpëtoi të gjithë kolegët, por vetë nuk arriti të dilte.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img