Hapësire reklamuese

Live Updates

E PLOTË/ Emmanuel Macron humb besimin e francezëve, fitojnë të djathtët!

Çfarë do të gjeni në brendësi

Presidenti francez, Emmanuel Macron, ka humbur terren në Francë. Ky fakt është vërtetuar nga rezultati i raundin të parë të zgjedhjeve parlamentare ku francezët treguan me votë se kujt i besojnë më tepër. Ka qenë Tubimi Kombëtar (National Rally) i ekstremit të djathtë ata të cilët arritën që të “rrëmbejnë” 33.2% të votave, përballë aleancës së krahut të majtë të cilët morën vetëm 28.1% të votave dhe aleancës së presidentit Emmanuel Macron, për të cilin këto zgjedhje kanë qenë një zhgënjim pasi arriti që të fitonte vetëm 21% të besimit të qytetarëve.

4 Postime
3 JAVE ME PARE

Francezët bëjnë me “dhimbje koke” Macronin, e djathta ekstreme dominon politikën dhe “ulet” në dyert e pushtetit

Nga Newsbomb

Macron dhe Marine le Pen E djathta ekstreme e Francës është në pole-pozicion pas raundit të parë të zgjedhjeve parlament...

3 JAVE ME PARE

Partia e Le Pen fiton rundin e parë të zgjedhjeve në Francë

Nga Newsbomb

Partia e ekstremit të djathtë, Tubimi Kombëtar, i Marine Le Pen ka dalë fituese në rundin e parë të zgjedhjeve të para...

3 JAVE ME PARE

Çfarë do të ndodhë nëse partia e Macron humb zgjedhjet?

Nga Newsbomb

Presidenti Emmanuel Macron Kushdo që fiton, Macron ka thënë se nuk do të japë dorëheqjen si president. Në një let&...

3 JAVE ME PARE

Rekord historik në Francë, pjesëmarrja e votuesve kap nivelin më të lartë prej 40 vitesh

Nga Newsbomb

Pjesëmarrja e votuesve në të gjithë Francën është rritur në nivelin më të lartë të gati katër...

Sondazh

Poll

Hapësire reklamuese