Tirana
scattered clouds
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
44 %
4.1kmh
40 %
Pre
26 °
Sht
28 °
Die
22 °
Hën
26 °
Mar
25 °
E premte, 30 Shtator, 2022

Fjalimi i fortë i Gjergj Lucës drejtuar të rinjve: Qëndroni mbi partitë, kurajozë dhe punëdashës!

spot_img

Lajme të ngjashëm

Biznesmeni dhe sipërmarrësi, Gjergj Luca ka treguar se mbetet njeriu që flet troç, pa ndrojtje dhe frikë. Këtë herë ai ka folur në Elbasan për politikën dhe rininë.

Në fjalën e tij, biznesmeni Luca thotë se pushteti lokal është më i rëndësishëm sesa ai qëndror dhe duhet të jetë përtej të majtës dhe të djathtës.

”Heronjtë që kanë bërë ligjin në këtë vend, pas viteve 90, janë fallco, janë rrenë sepse në vitin ’90, partia që  duhet të luftonte komunizmin, ishte parti më e egër komuniste sesa Partia e Punës. Dhe i gjithë ky rrugëtim 30 vjeçar, me djegien e Shqipërisë deri tek kjo krizë që ka e djathta, e djathta ime, tregon se ajo ka qenë një vezë e prishur që në fillim”, thotë ndër të tjera Luca, teksa i drejtohet të rinjve.

Luca iu drejtua të rinjve se duhet të jenë mbi partitë, te jenë kurajozë dhe punëdashës.

Ndiqni rrëfimin nga Luca:

 

Më shumë


spot_img
spot_img
spot_img