Hapësire reklamuese

Politikë

Reagon OSBE: Protesta paqësore është akt demokratik, jo dhuna

Shkruar nga Newsbomb

Reagon OSBE: Protesta paqësore është akt demokratik, jo dhuna

Prezenca e OSBE-së në Shqipëri, ka reaguar në lidhje me dhunën e ushtruar gjatë protestës së sotme të mbajtur nga opozita para Bashkisë Tiranë.

Nëpërmjet një postimi në rrjetin social X, OSBE shkruan se dënon aktet e dhunës në protestën e sotme, ndërsa shton se protesta duhet të jetë paqësore si një akt demokratik dhe legjitim.

“Prezenca e OSBE-së në Shqipëri dënon aktet e dhunës gjatë protestës së sotme përpara Bashkisë së Tiranës. Protesta paqësore është akt demokratik legjitim, dhuna jo”,- shkruan në rrjetin social X, prezenca e OSBE-së.

Ndërkohë kujtojmë se më herët për këtë çështje, kanë reaguar edhe ambasada amerikane dhe britanike në Tiranë, të cilët po ashtu e kanë dënuar dhunën e ushtruar në protestën e sotme.

 

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese