Tirana
broken clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
72 %
4.6kmh
75 %
Hën
14 °
Mar
8 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
12 °
E diel, 28 Nëntor, 2021
spot_img

Protesta masive kundër vaksinimit me detyrim në Romë, turma tenton të futet në zyrën e kryeministrit

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Mijëra qytetarë janë ngritur në protestë sot në Romë kundër vaksinimit me detyrim. Protestuesit kanë mbushur rrugët dhe sheshin në qendër të qytetit, ndërsa përpiqen që të futen në zyrën e kryeministrit Mario Draghi.   

Policia që ka përdorur ujë dhe gaz lotsjellës për të shpërndarë turmat e njerëzve.

Ndërkohë në Romë po mbahet sot samiti i G20, për marrëveshjen lidhur me ndryshimet klimaterike, si dhe për pandeminë nga Covid-19.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img