Tirana
scattered clouds
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
64 %
0.5kmh
40 %
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
27 °
E enjte, 17 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Ministri gjerman Roth uron Ramën: Arriti shumicë të qartë në zgjedhje, opozita dhe qeveria të respektojnë më shumë njëra-tjetrën

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministri i Shtetit gjerman për Europën, Michael Roth ka uruar kryeministrin Edi Rama për fitoren në zgjedhjet e 25 prillit.

Gjatë një konference të përbashkët për media nga Kryeministria në Tiranë, Roth tha se Partia Socialiste arriti një shumicë të qartë.

Ministri gjerman i bëri thirrje qeverisë dhe opozitës në Shqipëri, që të kenë një qasje me më tepër respekt ndaj njëra-tjetrës.

“Dua të shpreh urimet e mija për kryeministrin që me partinë e tij arriti një shumicë të qartë dhe si social demokrat unë mund ta them që kjo është diçka e vetëkuptueshme. Dëshiroj që edhe këtu të arrihet në një qasje në respekt mes qeverisë dhe opozitës. Çështjet e kodit zgjedhor, të demokracisë, do të duhej të arrihet një gatishmëri minimale kompromisi”, u shpreh Roth.

LEXO EDHE:

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img