Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
83 %
1kmh
0 %
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
39 °
Sht
40 °
Die
41 °
E mërkurë, 28 Korrik, 2021

Ministri Ahmetaj prezantohet kandidat për deputet në Kavajë, Elvis Rroshi: Do korrim fitore gjigante

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

2a89dd38e86aca127fe2190787f7fff2

Arben Ahmetaj, ministër i Financave në Qeverinë e Edi Ramës, është përzgjedhur nga Partia Socialiste për të qenë ai kandidati për deputet në bashkinë e Kavajës në zgjedhjet e 18 qershorit.

Ahmetaj është prezantuar sot përpara strukturave të PS në Kavajë nga kryebashkiaku i pezulluar, Elvis Rroshi, dhe kryetari i partisë për këtë qytet, Gentjan Daja.

Duke e prezantuar si deputetin e ardhshëm, Rroshi u shpreh se PS do të korr në këto zgjedhje një fitore gjigante.

“Sot, të gjitha strukturat e Partisë Socialiste në Kavajë jemi mbledhur për të bërë prezantimin e deputetit tonë të ardhshëm, ministri Arben Ahmetaj. Kjo do të jetë fushata më e madhe që ne do të bëjmë, për të korrur një fitore gjigante”, deklaroi Rroshi.

Ndërkohë, Ahmetaj vlerësoi punën e bërë në Kavajë nga Elvis Rroshi, si dhe u shpreh i gatshëm për të punuar në projekte të reja në këtë bashki.

“Unë do të jem koordinator i PS për Kavajën dhe Rrogozhinën. Kavaja në mandatet e Rroshit është një surprizë për mua dhe për PS, pasi ju e keni kthyer në një bastion të PS. Para se të vija këtu një person shumë i lartë politik më thotë të paralajmërojë se do të gjejë belaja me kryetarin e bashkisë, sepse nga fillimi deri në fund do të kërkojë vetëm projekte”, tha Ahmetaj.

Arben Ahmetaj do të zëvendësojë në Kavajë si kandidat për deputet, Parid Carën, i cili prej kohësh nuk ka një marrëdhënie të mirë me Rroshin. 

SONDAZH: Votoni për DEPUTETIN që dëshironi të rizgjidhet më 18 qershor

Më shumë

spot_img
spot_img