Tirana
light rain
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
65 %
2.1kmh
20 %
Enj
27 °
Pre
27 °
Sht
26 °
Die
25 °
Hën
28 °
E enjte, 8 Qershor, 2023

Mark Zuckerberg bëhet baba për herë të tretë, ndan foton e parë dhe emrin e vajzës

Lajme të ngjashëm

Bashkëthemeluesi i Facebook dhe shefi ekzekutiv i META, Mark Zuckerberg dhe gruaja e tij Dr Priscilla Chan janë bërë prindër për herë të tretë.

Zuckerberg me anë të një postimi në rrjetet sociale ka zbuluar gjininë e foshnjes dhe emrin. Çifti janë bërë prindër të një vajzë, të cilën e kanë quajtur Aurelia Chan Zuckerberg.

“Mirë se erdhe në jetë, Aurelia Chan Zuckerberg! Ti je një bekim i vogël”, shkroi ai postimin. Në një nga fotot, Zuckerberg mund të shihet duke buzëqeshur me të porsalindurin e tij. Një foto e dytë tregon Chan duke mbajtur vajzën pranë saj.

Çifti është i martuar që nga viti 2012 dhe tashmë kanë tre fëmijë Augustin pesëvjeçar dhe Maxima “Max” shtatëvjeçare dhe vajzën e sapolindur.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Mark Zuckerberg (@zuck)

Më shumë