Hapësire reklamuese

Live Updates

Shuhet i madhi Ismail Kadare!

Çfarë do të gjeni në brendësi

Kolosi i letërsisë shqipe, i madhi Ismail Kadare, mbylli sytë mëngjesin e sotëm. Zemra e shkrimtarit pushoi së rrahuri gjatë orëve të para të mëngjesit të kësaj dite të hënë korriku, në banesën e tij në Tiranë.

18 Postime
2 JAVE ME PARE

Ikja nga jeta e Ismail Kadaresë, ministri Hasani: Vajtojmë për humbjen e kolosit të Ballkanit

Nga Newsbomb

Ismail Kadare Mes figurave politike, për ndarjen nga jeta të kolosit të letrave shqipe, Ismail Kadare ka reaguar dhe ministri i Jashtëm...

2 JAVE ME PARE

Kurti pas ndarjes nga jeta të Ismail Kadaresë: Bota humbi shkrimtarin më të madh

Nga Newsbomb

Foto arkiv/ Ismail Kadare dhe Albin Kurti Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka reaguar për ndarjen nga jeta të shkrimtarit të madh, ...

2 JAVE ME PARE

Edi Rama merr përsipër homazhet për Kadarenë! Flet botuesi i shkrimtarit: Ishte i dobët fizikisht, por mendoj se iku i lumtur!

Nga Newsbomb

Presidenti Moisiu dhe shkrimtari Kadare, ne qender botuesi Hudhri Kryeministri Edi Rama ka marrë përsipër të kujdeset për homazhet...

2 JAVE ME PARE

SHBA ngushëllon popullin shqiptar: Ismail Kadare frymëzoi lexues në mbarë botën!

Nga Newsbomb

Fotomontazh: Ismail Kadare, stema e Ambasades Amerikane Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në vendin tonë ka reaguar p&e...

2 JAVE ME PARE

"Lajm i trishtë nga Tirana sot", Ambasada e BE: Trashëgimia e Kadaresë do të jetojë gjatë

Nga Newsbomb

Ambasada e BE në Tiranë ka reaguar për ndarjen nga jeta të shkrimtarit Ismail Kadare. Përmes një njoftimi në rrjetet socia...

2 JAVE ME PARE

Ndarja nga jeta e Kadaresë, Akademia e Shkencave: Humbëm zëdhënësin e kombit, letërsisë shqipe do t’i mungojë kryemjeshtri

Nga Newsbomb

Ismail Kadare Ndarja nga jeta e Ismail Kadare ka pikëlluar jo pak mbarë opinionin publik. Vdekja e Ismail Kadaresë është një...

2 JAVE ME PARE

Vdekja e Ismail Kadaresë, reagon Berisha: Dielli perëndoi përgjithmonë për gjeniun botëror të letrave

Nga Newsbomb

Foto arkiv/ Ismail Kadare dhe Sali Berisha Ish-kryeministri, Sali Berisha u është bashkuar dhjetëra reagimeve që kanë vluar më...

3 JAVE ME PARE

The Guardian: Ndahet nga jeta gjiganti i letërsisë shqipe Ismail Kadare

Nga Newsbomb

Ismail Kadare Ismail Kadare, shkrimtari shqiptar që eksploroi historinë dhe kulturën e Ballkanit në poezi dhe letërsi artistike p...

3 JAVE ME PARE

Politika dhe arti në zi për ikjen e Ismail Kadare, u shua gjeniu i letrave shqipe

Nga Newsbomb

Ilustrim i Ismail Kadaresë në Gjirokastër © RICCARDO VECCHIO Ismail Kadare nuk jeton më. Shkrimtari i madh shqiptar u nda nga jeta...

3 JAVE ME PARE

Bota e letrave në zi, Biblioteka Kombëtare reagon për vdekjen e Kadaresë: Të qoftë i lehtë dheu në panteonin e përjetësisë

Nga Newsbomb

Ismail Kadare Biblioteka Kombëtare e Shqipërisë ka reaguar lidhur me ndarjen nga jeta të shkrimtarit të madh Ismail Kadare. Teks...

3 JAVE ME PARE

Ismail Kadare u ngjit në piedestalin e përjetësisë, Edi Rama reagon për gjeniun e letrave shqipe

Nga Newsbomb

Ilustrim: Ismail Kadare dhe Edi Rama Kryeministri Edi Rama ka reaguar për ndarjen nga jeta të Ismail Kadaresë, mëngjesin e kësaj t...

3 JAVE ME PARE

Vdekja e Ismail Kadaresë në kopertinat e prestigjozeve franceze

Nga Newsbomb

Ne foto: I ndjeri Ismail Kadare Këtë të hënë, 1 korrik 2024, u nda nga jeta shkrimtari i mirënjohur Ismail Kadare. Ikja e tij...

3 JAVE ME PARE

Kosova në zi me Shqipërinë, Presidentja Osmani: Ismail Kadare ia kushtoi jetën dhe veprën dashurisë për tokën shqiptare!

Nga Newsbomb

Momenti i nderimit te Kadare nga Presidentja Osmani Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka ndarë një mesazh ngushëllimi për ikjen ...

3 JAVE ME PARE

Presidenti Begaj mesazh ngushëllimi për ikjen e Kadaresë: Shqiptarët humbën sot gjeniun e tyre të letrave

Nga Newsbomb

Presidenti Begaj dhe Zonja e Pare me Ismail dhe Helena Kadare Presidenti i Republikës, Bajram Begaj ka ndarë një mesazh ngushëllimi p&e...

3 JAVE ME PARE

Nuk mori dot çmimin Nobel, ja çfarë thoshte Ismail Kadare pak muaj më parë

Nga Newsbomb

Ismail Kadare Një një intervistë të shkurtër me vetëm 3 pyetje, shkrimtari i madh Isamil Kadare foli pak, por shumë gj&e...

3 JAVE ME PARE

Shuhet Ismail Kadare, vjen reagimi i parë nga politika: Kombi humbi një mbrojtës të identitetit kombëtar

Nga Newsbomb

Lulzim Basha ka reaguar për ndarjen nga jeta të shkrimtarit të madh Ismail Kadare. Përmes një mesazhi të ndjerë ngushllimi...

3 JAVE ME PARE

FOTO/ Zemra e tij pushoi sot, dalja e fundit e Ismail Kadaresë para një jave

Nga Newsbomb

Ismail Kadare me 24 Qershor 2024 ne Tirane Zemra e të madhit Ismail Kadare ndaloi së rrahuri mëngjesin e kësaj të hëne korrik...

3 JAVE ME PARE

Mëngjes i trishtë, mbyll sytë përgjithmonë shkrimtari i madh Ismail Kadare!

Nga Newsbomb

Ismail Kadare E hënë e trishtë kjo e këtij korriku të nxehtë. Kolosi i letrave shqipe, Ismail Kadare, ka mbyllur sytë p&...

Sondazh

Poll

Hapësire reklamuese